Jak kupić Bitcoin w Polsce?

Poniżej przedstawiam trzy sposoby, jak kupić Bitcoin w Polsce. 

Bitcoin i inne kryptowaluty są coraz popularniejsze w Polsce. Wciąż bardzo wiele osób uważa, że warto zainwestować w ich posiadanie. Posiadasz już portfel Bitcoin i zastanawiasz się, jak i gdzie można kupić Bitcoiny w Polsce? Znajdziesz tutaj trzy najpopularniejsze sposoby zakupu Bitcoina wraz z ich wadami i zaletami.

1) Kantory internetowe

Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na zakup Bitcoinów (a także innych kryptowalut) jest skorzystanie z oferty kantorów internetowych. Istnieją kantory specjalizujące się w sprzedaży kryptowalut, ale w momencie, gdy Bitcoiny stały się popularne w Polsce, do swojej oferty wprowadziły je także niektóre tradycyjne kantory. Korzystanie z pośrednictwa renomowanego kantoru znacząco wpływa na bezpieczeństwo transakcji. Stosowane zabezpieczenia wyglądają podobnie jak ma to miejsce w przypadku bankowości elektronicznej, na przykład szyfrowanie SSL. Aby nabyć lub sprzedać kryptowalutę w kantorze internetowym, nie trzeba się rejestrować, co zapewnia anonimowość transakcji. Korzystanie z kantorów kryptowalut jest proste. Podajemy, ile pieniędzy (złotówek, euro czy dolarów) chcemy wymienić na kryptowalutę, a w zamian otrzymujemy Bitcoiny. Kantory doliczają niewielką marżę, ale dysponują najnowszymi notowaniami i oferują przewidywalne kursy. Jednym z takich zaufanych kantorów jest kantorbitcoin.pl - który jest partnerem tego blogu.

2) Giełdy kryptowalut

 

Inaczej funkcjonują giełdy kryptowalut. W Polsce do najpopularniejszych należą BitBay czy BitMarket. Jeśli chodzi o czołówkę światową to należą do nich: Binance, Coinbase. Mieszkańcy Polski również mogą korzystać z tych giełd. Obecnie na świecie jest ponad 1600 krypto giełd. Są one odpowiednikami światowych giełd walutowych. Aby handlować kryptowalutami na giełdach, potrzebna jest rejestracja. Cała procedura jest bardziej długotrwała i skomplikowana, na dłuższą metę daje jednak o wiele większe możliwości. Szacuje się, że na chwilę obecną w Polsce ponad 80% handlu kryptowalutami odbywa się za pośrednictwem giełd kryptowalut. Korzystając z giełdy naszym partnerem w transakcji nie jest firma, lecz inne osoby prywatne handlujące Bitcoinami. Możemy wystawiać własne oferty zakupu i sprzedaży Bitcoinów, lub korzystać z ceny wyliczonej przez system. To sprawia, że możemy bardzo dużo zarobić na transakcjach, ale i wiele stracić.

 

3) Localbitcoins.com

 

Trzecim sposobem na zakup Bitcoinów w Polsce, nad którym warto się zastanowić, jest korzystanie z serwisu Localbitcoins.com. To wygodny serwis, który nie wiąże się z opłatami za założenie konta i użytkowanie. Serwis prowadzony jest po angielsku, dlatego jeśli chcemy z niego korzystać, powinniśmy dysponować komunikatywną znajomością tego języka. Serwis jest wyszukiwarką osób, które w danym regionie chcą sprzedać lub kupić Bitcoiny. Transakcje zawieramy bezpośrednio z innymi użytkownikami serwisu. Może to się odbywać na dwa sposoby: lokalnie (na przykład ustalając wykonanie przelewu) lub online. Podpowiedzią mogą być opinie i komentarze użytkowników (tak, jak ma to miejsce na portalach aukcyjnych typu Allegro). W przypadku użytkowników z małą ilością komentarzy, warto wybrać tryb online.

Uwaga: Żeby nie zostać oszukanym - przed zakupem Bitcoina sprawdź jaka jest obecna cena rynkowa Bitcoina. Na tym blogu w zakładce "krypto notowania" znajdziesz aktualny kurs Bitcoina.