10 globalnych przedsiębiorstw planujących wypuścić własne kryptowalutyRosnąca popularność kryptowalut doprowadziła do rewolucji w obszarze walut cyfrowych. Co raz więcej przedsiębiorstw już mają lub planują wypuścić własną kryptowalutę. Największą zaletą kryptowalut jest niespotykalna łatwość wykonania transakcji. W tym artykule przedstawiono 10 największych przedsiębiorstw na świecie, które nie mają nic wspólnego z branżą blokchain i kryptografią, a które planują wypuścić własne waluty cyfrowe.


1. Facebook


Według opinii jednego z analityków Barclays, wprowadzenie własnej kryptowaluty przez giganta mediów społecznościowych potencjalnie wygenerowałby aż 19 miliardów dolarów dodatkowych przychodów.


Cyfrowa waluta, Libra, to projekt współfinansowany przez Facebook i Stowarzyszenie Libra. Według oficjalnej informacji umieszczonej na stronie projektu - celem projektu Libra jest wykorzystanie tej waluty do pomocy miliardom osób nie mających dostępu do bankowości. Więcej informacji o projekcie Libra można znaleźć w tym artukule.


2. JP Morgan Chase


JPMorgan Chase to międzynarodowy bank z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. JP Morgan specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej. Bank ten jest obecnie szóstym co do wielkości bankiem na świecie, którego aktywa wynoszą 2,535 biliona USD. Ostatnio instytucja finansowa zwróciła również uwagę na branżę kryptowalut. Obecnie bank kończy prace nad stworzeniem kryptowaluty dla swoich klientów i innych podmiotów. W rozmowie z Yahoo Finance, szef blockchain JPMorgan Chase, Umar Farooq, powiedział:


„Zawsze wierzyliśmy w potencjał technologii blockchain i wspieramy kryptowaluty, o ile są one odpowiednio kontrolowane i regulowane”.

Firma poinformowała również, że inżynierowie już stworzyli monetę znaną jako JPMCoin. Ten cyfrowy token zostanie wykorzystany do rozliczeń transakcji między dużymi klientami banku. Pokazując poparcie dla waluty banku, CEO Jamie Dimon, a także inni członkowie kierownictwa banku uważają, że blockchain i regulowane waluty cyfrowe mają obiecującą przyszłość.


Instytucja finansowa przedstawiła trzy podstawowe zastosowania monety. Są to:

  1. Płatności międzynarodowe, wyłącznie dla dużych klientów korporacyjnych.

  2. Obsługa transakcji na papierach wartościowych.

  3. Wykorzystanie monety przez duże organizacje korzystające z usług banku w zakresie usług skarbowych (ang. treasury).

3. Walmart


Inną dużą firmą rozważającą wprowadzenie waluty cyfrowej jest Walmart. Amerykańska sieć sklepów niedawno złożyła wniosek o patent na własną kryptowalutę.


Walmart wyjaśnia, że ​​ma nadzieję zapewnić „system podziału płatności od dostawców” (ang. vendor payment sharing system). System przetworzy każdą płatność za produkty lub usługi sprzedawane przez sklep detaliczny. Walutą będzie stablecoin najprawdopodobniej powiązany z dolarem amerykańskim. Głównym celem jest przyspieszenie transakcji, czyniąc z niego użyteczne narzędzie do płacenia za jedzenie - być może stając się idealnym zamiennikiem kart kredytowych lub debetowych. Klienci mogliby również skorzystać z innej kluczowej funkcji monety. W połączeniu ze sztuczną inteligencją (AI) - system sugerowałaby zakupy klientom, biorąc pod uwagę ich preferencje i budżet. Chociaż Walmart jeszcze nie nazwał monety, krążą plotki, że będzie się nazywać WalmartCoin.


4. AirAsia


Pochodząca ze Wschodu niskobudżetowa linia lotnicza AirAsia - potwierdziła również chęć uruchomienia własnej kryptowaluty: BigCoin. Tony Fernandes, założyciel i dyrektor generalny AirAsia, rzucił światło na plany firmy w stosunku do posiadania kryptowaluty. Dyrektor generalny wyjaśnił, że linia lotnicza planuje eksplorację nowych rynków, poczynając od wprowadzenia kryptowaluty poprzez Initial Coin Offering (ICO).


Dyrektor generalny powiedział światu, w jaki sposób firma zamierza użyć monety. Powiedział, że linia lotnicza przeniesie swój program lojalnościowy Big Points na blockchain. Zauważył:


„Mamy produkt, który może być walutą w programie lojalnościowym Big Loyalty... Mamy ekosystem, który umożliwia korzystanie z tej waluty. Nie ma sensu mieć waluty, która nie może być używana.

Jest to część wysiłków założyciela, aby firma stała się bezgotówkowa, i jest odpowiedzią na fakt, że większość mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej nie pracuje w swoich krajach. W rezultacie przekazują ogromną sumę pieniędzy za granicę za pośrednictwem przekazów pieniężnych.


Jeśli AirAsia zdoła wprowadzić cyfrową walutę, przejdzie do historii jako pierwsza linia lotnicza, która osiągnie ten wyczyn. To będzie oznaczało, że klienci będą mogli wygodnie korzystać z monety, aby płacić za zmiany miejsc, posiłki lotnicze i inne powiązane usługi. Celem jest udostępnienie tego w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy.


5. Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG)


Wiadomości z największego japońskiego banku pokazują, że Mitsubishi UFJ Financial Group zamierza uruchomić kryptowalutę (MUFG Coin) poprzez swoje ramię bankowe, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ. Po poświęceniu kilku lat na rozwój, gigant finansowy przetestuje monetę MUFG na około 100 000 kont w 2019 r.


Według najnowszych wiadomości prezes banku wyjawił plany, by wydać cyfrową walutę przed końcem roku. Klienci powinni pobrać aplikację banku. Gdy to zrobią, saldo na ich kontach zostanie automatycznie przeliczone na walutę cyfrową.


„Użytkownicy będą mogli używać tej waluty do dokonywania płatności w miejscach takich jak restauracje, sklepy wielobranżowe i inne sklepy, a także do przenoszenia waluty na konta innych uczestników”.

Bank jest obecnie piątym co do wielkości na świecie i największym w Japonii.


6. Arias Intel Corp.


Arias Intel Corp. to firma technologiczna zajmująca się grami mobilnymi i mediami. W 2018 roku firma ogłosiła, że ​​rozwija autorską kryptowalutę, iNEO. Firma chciała stworzyć kryptowalutę, która mogłaby być używana jako standardowy środek wymiany przy transakcjach w smart kontraktach. Dodatkowo będą mogli używać go do zakupu towarów i usług.


Początkowo moneta zostanie zintegrowana z aplikacjami i grami mobilnymi. Moneta będzie również miała interfejs programowania aplikacji (API) i inne interfejsy typu open source. Firma chce wykorzystać moc technologii blockchain w celu rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem i płatnościami, dwoma największymi wyzwaniami, przed którymi stoją obecnie firmy.


7. Amazon


Mówi się już od dawna, że Amazon, gigant w handlu detalicznym, jest w trakcie tworzenia własnej waluty cyfrowej. Sugeruje to niedawna działalność patentowa, a także rejestracja domen związanych z kryptografią, w tym AmazonCryptocurrency.com, AmazonEthereum.com i AmazonCryptocurrencies.com.


Co więcej, firma korzysta już z tak zwanej „cyfrowej waluty” zwanej Monetą Amazon. Chociaż ta moneta nie jest tradycyjną kryptowalutą i działa bardziej jak karta podarunkowa, może dodatkowo sugerować, że ten produkt jest próbą wprowadzenia w przyszłości rozwiązania opartego na blockchain. Changpeng Zhao (CZ), prezes giełdy kryptowalutowej Binance, uważa, że ​​Amazon nieuchronnie będzie musiał stworzyć własne krypto.


Kryptowaluta Amazona może pomóc w sprzedaży ponad 12 milionów produktów wymienionych na stronie internetowej na całym świecie. Uważa się również, że waluta może utorować drogę do przetworzenia ponad 600 transakcji na sekundę, faktycznej liczby sprzedaży na sekundę zachodzących na platformie Amazon w szczytowych godzinach sprzedaży.


8. Tencent


Inne azjatyckie przedsiębiorstwo zainteresowane kryptowalutą - Tencent, wprowadziło na rynek monetę QQ Coin. Ten chiński konglomerat stoi za platformą czatu WeChat z około 1 miliardem użytkowników dziennie. Usługa komunikacji błyskawicznej, QQ, to kolejny projekt stworzony przez chińską firmę.


W 2005 r. firma Tencent wprowadziła monety QQ, które firma początkowo opracowała aby ułatwić użytkownikom płatności online za serwery i gry. Ponad 200 milionów osób korzystało z monety w kwietniu 2014 r.


9. Google


Po kilku latach pesymizmu i wahania Google dołączyło również do rosnącej listy przedsiębiorstw, które rozważają stworzenie przez nich własnej kryptowaluty. Podobno, firma zwróciła się do założyciela Ethereum, Vitalika Buterina, o pomoc w projekcie blockchain. Propozycja ta jednak została przez Vitalika odrzucona.


Gigant technologiczny stopniowo przygotowuje grunt pod cyfrową walutę. Firma jest także zainteresowana Cardano, cyfrową walutą znaną ze swojej skalowalności, trwałości i solidności. Tak czy inaczej, zainteresowanie Google posiadaniem monety, którą może nazwać własną, jest niepodważalne.


Przewiduje się, że każda firma z grupy FANG (tj. Facebook, Amazon, Netflix i Google) będzie miała własny projekt kryptowalutowy w ciągu najbliższych dwóch lat.


10. Rakuten


Rakuten - nazywany „japońskim Amazonem” - również wyraził chęć dołączenia do wyścigu kryptowalut. Ogłosił swoją monetę - Rakuten Coin - na Mobile World Congress, który odbył się w Barcelonie w 2018 r.


Po wydaniu Monety Rakuten konsumenci tych usług będą mogli dokonywać transakcji za pomocą cyfrowej waluty. Hiroshi Mikitani - prezes firmy - powiedział: „Zasadniczo naszą koncepcją jest odtworzenie sieci detalistów i kupców. Nie chcemy odłączać ich od klientów, ale działać jako katalizator”.


Podsumowanie


Chociaż są jeszcze przedsiębiorstwa, które utrzymują neutralną pozycję w odniesieniu do korzystania z blockchain, niedawne zaangażowanie najlepszych graczy w blockchain prawdopodobnie odegra kluczową rolę w pomaganiu innym w zmianie zdania i uczestnictwie.Źródło: 10 Global Enterprises Looking to Issue Their Own Cryptos

104 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com