10 najbardziej popularnych skrzynek e-mail na blockchainiePosiadanie skrzynki poczty elektronicznej to dziś w zasadzie konieczność. Bez niej pozbawiamy się prostej formy komunikacji. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad zmianą dostawcy skrzynki e-mail? Chociażby ze względu na ochronę danych osobowych - czym nie może się pochwalić największy obecnie dostawca skrzynek email - Google.


Jeśli planujesz taką zmianę - rozważ otwarcie nowej skrzynki na blockchainie. Tak jest to już możliwe. Zdecentralizowane skrzynki mailowe są co raz bardziej popularne. Głównym powodem jest to, że zdecentralizowane platformy pocztowe są doskonałe, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo e-maili.


Dlaczego wybrać zdecentralizowaną pocztę e-mail?


Istnieje wiele korzyści płynących ze zdecentralizowanych wiadomości e-mail, w tym:


 • Brak centralnych serwerów do przechowywania wiadomości. Zamiast tego wiadomości e-mail są przechowywane w blockchain.

 • Firmy zewnętrzne nie mają dostępu do wiadomości e-mail. Jesteś jedynym, który ma do nich dostęp.

 • Natychmiastowa identyfikacja i odrzucenie wszelkich prób włamania się do twojego e-maila.

 • Większość bezpłatnych usług e-mail, takich jak Gmail i Outlook, chroni twoje dane przed atakami z zewnątrz. Najczęściej jednak ingerują oni w twoje dane w celu zamieszczania reklam. Chociaż komuś może to nie przeszkadzać, są ludzie, którzy bardziej dbają o prywatność i nie będzie im się to podobać.


Jak założyć e-mail na blockchainie?


Jest to bardzo proste. Musisz po prostu założyć konto u jednego z zdecentralizowanych dostawców poczty elektronicznej. Poniżej 10 świetnych przykładów takich dostawców, którzy cenią bezpieczeństwo i poufność.


1. CryptaMail


CryptaMail to jedna z najpopularniejszych platform e-mail koncentrujących się na decentralizacji. Automatycznie szyfruje wszystkie wiadomości e-mail, czyniąc je całkowicie prywatnymi i bezpiecznymi. Korzystając z CryptaMail, jesteś jedynym, który ma dostęp do twoich e-maili. W architekturze platformy - nie ma centralnych serwerów ani uczestników zewnętrznych.

Zespół odpowiedzialny za projekt może pochwalić się następującymi informacjami, które umieścili na oficjalnej stronie internetowej:

„Nawet my nie jesteśmy w stanie zlokalizować twoich wiadomości ani uzyskać hasła. Dostęp mają TYLKO ci, którzy znają twoje hasło. ”

Twoje wiadomości nie są przechowywane na fizycznym serwerze. Zamiast tego znajdują się na blockchainie, który zapewnia bezpieczną transmisję transakcji. Konstrukcja CryptaMail odbywa się na protokole NxtCoin.


2. ProtonMail


ProtonMail to szwajcarska firma, dostarczająca skrzynkę e-mail. Zyskała ona dużą popularność od momentu jej uruchomienia. Jest to model bez reklam, który zapewnia najwyższą ochronę Twojej prywatności. Pozwala ustalić czas wygaśnięcia wiadomości e-maili, które same się niszczą. Oprócz wszystkich funkcji bezpieczeństwa usługa ma również charakter open source. Dlatego możesz sprawdzić jak wiadomości są szyfrowane. Co ciekawe nie opiera ona się na technologii blockchain, ale używa bardzo silnych protokołów szyfrowania end-to-end. Uniemożliwiają dostęp do wiadomości e-mail. Wszystkie wiadomości e-mail są automatycznie zabezpieczane i nikt nie może ich odszyfrować ani odczytać, ani też nie może ich udostępnić. Podczas tworzenia konta e-mail nie ma wymogu podawania jakichkolwiek danych osobowych. Darmowa wersja zapewnia użytkownikom dostęp do 500 MB przestrzeni dyskowej i do 150 e-maili dziennie. Pakiety Plus i Visionary oferują dodatkowe funkcje, w tym priorytetowe wsparcie i ochronę VPN.


3. Proemtheus


Proemtheus to zdecentralizowany projekt poczty e-mail, który, podobnie jak wiele innych, jest jeszcze w powijakach. Ma on na celu całkowite odwrócenie sposobu działania poczty e-mail poprzez odłączenie wiadomości e-mail od sieci. Wiadomości e-mail zostają sprawdzone i potwierdzone przez wszystkich uczestników sieci blockchain. Dzięki tej konkretnej metodzie wszystkie wiadomości e-mail są szyfrowane. Skrzynka Proemtheus jest odporna na oprogramowanie typu ransomware (inaczej: oprogramowanie szantażujące) i inne porównywalne zagrożenia. Na oficjalnej stronie internetowej możemy znaleźć następującą informację:

„Tworzymy nowy internet, w którym wszystko kręci się wokół użytkownika. Tożsamość, która pozwoli użytkownikowi kontrolować wszystkie swoje dane i otwiera niespotykane możliwości biznesowe."

4. Tutanota


Tutanota to również bardo popularny dostawca zdecentralizowanej poczty e-mail. Jest to bezpieczna usługa e-mail, która pozwala użytkownikom bez wysiłku kontrolować własną skrzynkę pocztową. Szyfrowane usługi e-mail nadają się zarówno do użytku osobistego, jak i biznesowego. W przeciwieństwie do wspomnianego ProtonMaila, Tutanota zapewnia swoim użytkownikom 1 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej zamiast 500 MB. Firma oferuje również różnorodne płatne plany do użytku profesjonalnego i/lub korporacyjnego. Są oferty specjalne przeznaczone dla organizacji non-profit. Aby dodać domenę niestandardową, musisz mieć abonament premium.

Tutanota zapewnia szereg innych narzędzi przede wszystkim do ochrony prywatności. Takimi narzędziami są darmowy zaszyfrowany kalendarz lub kompleksowe zaszyfrowane formularze.


5. CounterMail


CounterMail to wyjątkowa internetowa usługa e-mail. Konstrukcja tej skrzynki koncentruje się przede wszystkim na zapewnieniu użytkownikom maksymalnego bezpieczeństwa i prywatności. Cechuje się prostotą ustawień i konfiguracji.

Countermail oferuje bezpłatny okres próbny, który trwa jeden tydzień. Po tym okresie trzeba zapłacić około 29 USD za 6 miesięcy użytkowania.


6. Criptext


Cryptext to specjalna zdecentralizowana prywatna usługa e-mail, która oferuje wiele funkcji dla swoich użytkowników. Pozwala im wysyłać zaszyfrowane wiadomości e-mail za pomocą szyfrowania Open-Source Signal Protocol.

Oto co potrafi:


 • Śledzenie wiadomości e-mail w czasie rzeczywistym

 • Opcja cofania wysyłania wiadomości e-mail

 • Aktywna obsługa systemów Windows, macOS, Android, Linux i iOS

 • Atrakcyjny interfejs użytkownika na różnych platformach


Jest to usługa e-mail, z której można korzystać bezpłatnie i jest ona dostępna na

komputerach stacjonarnych i telefonach komórkowych. Nie obsługuje jednak domen

niestandardowych ani Whitelabel. Mimo to wykorzystuje szyfrowanie typu open source (Signal Protocol).

Ostatnio pojawiły się plotki dotyczące planów subskrypcji Criptext. Najwyraźniej pojawią się dodatkowe funkcje dla użytkowników z większym doświadczeniem. Na razie jest to bezpłatne. Jeśli znasz i używasz aplikację Signal, prawdopodobnie będziesz czuć się komfortowo, korzystając z Criptext.

7. Disroot


Disroot to platforma, z której można korzystać bezpłatnie. Jej działalność jest oparta na zasadach dotyczących prywatności i decentralizacji. Oferuje swoim użytkownikom skrzynki bez reklam, śledzenia i profilowania.


8. Mailfence


Mailfence to usługa e-mail, która w dużym stopniu koncentruje się na prywatności, podobnie jak inni dostawcy z tej listy. Oferuje użytkownikom kompleksową funkcję szyfrowania, która służy przede wszystkim do wysyłania wiadomości. Inne ważne funkcje obejmują:


 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

 • Skuteczny bloker spamu

 • Aplikacje do korzystania z kalendarza i przechowywania plików

 • Cyfrowe podpisy e-mail

 • Środowisko całkowicie wolne od reklam

Bezpłatny model zapewnia użytkownikom dostęp skrzynki o pojemności 500 MB oraz 1000 wydarzeń w kalendarzu. Możesz rozpocząć korzystanie z niego za darmo z ograniczeniem przestrzeni dyskowej (500 MB). Prawdopodobnie jedynym minusem wynikającym z korzystania z tej usługi jest brak aplikacji mobilnych. Dlatego prawdopodobnie będziesz musiał uruchomić przeglądarkę i zalogować się, aby skorzystać ze skrzynki.


9. Hushmail


Hushmail to wiodący dostawca usług e-mail, który kieruje swoje usługi głównie do właścicieli firm i organizacji. Oferuje tym, którzy go używają, możliwość czytania i konstruowania wiadomości e-mail online, a także za pomocą smartfonów. Ma kilka ważnych funkcji, takich jak:


 • Atrakcyjny wizualnie interfejs użytkownika

 • Szyfrowanie wiadomości e-mail

 • Bezpieczne formularze internetowe, które są spersonalizowane i można je tworzyć za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania

 • Wbudowany hosting

 • Gotowe szablony

Jeśli potrzebujesz tej skrzynki do użytku osobistego to firma oferuje 14-dniowy okres próbny. Oprócz możliwości dodawania niestandardowej domeny dla firm, pozwala również wszystkim tworzyć formularze internetowe.


10. Posteo


Posteo to aplikacja e-mail, kalendarz i książka adresowa typu open source. Siedziba firmy znajduje się w Berlinie. Jest to jedna z ciekawszych usług e-mail, ponieważ działa na "zielonej energii".


Mam nadzieję, że ta lista da ci wyobrażenie o niektórych z najlepszych zdecentralizowanych dostawcach poczty e-mail. Istnieje wielu użytkowników poczty elektronicznej, którzy stają się coraz bardziej świadomi problemów związanych z prywatnością wiadomości e-mail oraz danych przechowywanych na dyskach w chmurach - dlatego chcieliby przejąć kontrolę nad swoimi danymi. Osobiście uważam, że zdecentralizowane platformy pocztowe osiągną masową adopcję w najbliższej przyszłości.

źródło: hedgetrade.com

339 wyświetlenia
 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji