10 najbardziej wpływowych osób w krypto na planecieTo oni trzęsą światem krypto i technologią blockchain w tej chwili na świecie! Kim są dzisiaj najbardziej wpływowi ludzie w branży krypto? To trudne pytanie interesuje wielu - przedsiębiorców, deweloperów, inwestorów, entuzjastów, handlowców i dziennikarzy. Waluta cyfrowa jest stosunkowo nową technologią i wciąż rozwijającą się branżą. Daje to niesamowity potencjał do zajścia wysoko dla kogoś z talentem. Stwarzając poniższą listę rozważono wiele czynników, takich jak zarządzane aktywa, znaczenie projektów i wiele innych.


1.Vitalik Buterin

Ethereum

Założyciel


Vitalik Buterin jest zdecydowanie główną twarzą Ethereum. To on zaproponował stworzenie solidnej platformy dla zdecentralizowanych inteligentnych kontraktów, a nie tylko kryptowalutę. W 2017 roku zostało założone Ethereum Enterprise Alliance - stowarzyszenie, które zrzesza 358 członków, wśród których są w większości firmy z branży blockchain, ale także całkiem sporo dużych firm, takich jak Deloitte, Microsoft, BP i J.P. Organ. Celem stowarzyszenia jest wspierać wykorzystanie Ethereum jako platformy blockchain dla przedsiębiorstw.


Niedawno Buterin, otrzymał tytuł doktora honoris causa od najstarszego szwajcarskiego uniwersytetu.


2. Jihan Wu

Bitmain

Współzałożyciel


Bitmain to firma warta 12 miliardów dolarów, która sprzedaje krypto światu sprzęt wydobywczy. Oprocz tego Jihan Wu ma udziały w 3-miliardowym krypto startupie Circle.


3. Jay Clayton

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd

Przewodniczący


Jay Clayton, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, jest z pewnością największą przeszkodą dla świata krypto. Pomimo partnerstwa z Nasdaq w zakresie korzystania z narzędzi do monitorowania manipulacji, SEC, kierowany przez Claytona, odrzucił proponowany przez giełdę BATS BZX (należący do bliźniaków Winklevoss) Bitcoin ETF. Było to ostatnie z serii takich odrzuceń, a Clayton niedawno zasugerował, że to nie będzie ostatni.


Przemawiając na konferencji Consensus Invest, Clayton powiedział: „Inwestorzy oczekują tego, że handel ETF, u podstaw którego leży towar, ma sens i jest wolny od ryzyka manipulacji. Jest to problem, który należy rozwiązać, zanim będę się czuł komfortowo, zatwierdzając ETF na kryptowaluty".


4. Naval Ravikant

AngelList

Założyciel i przewodniczący


Naval Ravikant jest jednym z najbardziej lubianych inwestorów w przestrzeni kryptograficznej, ponieważ założył AngelList, jedną z pierwszych platform stworzonych dla startupów w celu pozyskiwania kapitału od akredytowanych inwestorów. Naval jest również wczesnym inwestorem takich firm jak Twitter, Uber, Postmates, Yammer, Foursquare, Gigster, 21, Plancast, Poshmark i Product Hunt. Jego ostatnie inwestycje w krypto projekty obejmują Coinlist, Chia, CryptoKitties, Bitwise Asset Management, Orchid Labs i Kraken. Z jego 77 inwestycji na AngelList 69 zakończyło się sukcesem. Naval ma ponad 700 tys obserwujących na Twitterze.


5. Joe Lubin

ConsenSys

Założyciel


Współzałożyciel Ethereum i wciąż miliarder Joseph Lubin jest najlepiej znany jako szef ConsenSys, inkubatora startupów blockchain i firm technologicznych skoncentrowanych wokół Ethereum. Lubin, wyraźny ewangelista technologii blockchain i były bankier Goldman Sachs, przemawia na wydarzeniach od Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii po SXSW.


Obecnie firma z Brooklynu jest w trakcie restrukturyzacji, która może spowodować zwolnienie nawet 60-ciu procent z około 1200 pracowników. Wynika to ze zmiany strategii rozwoju firmy (ConsenSys 2.0, jak mówi Lubin) z hybrydowego modelu inkubatora na bardziej tradycyjnego inwestora.


Dwa dni przed ogłoszeniem ConsenSys 2.0, Lubin nazwał ten ruch „ponownym ustanowieniem priorytetów”. Nowa strategia ma być bardziej rygorystyczna, więcej struktur, bardziej zrównoważony rozwój, większą odpowiedzialność.


6. Mike Novogratz

Galaxy Digital

Założyciel i dyrektor naczelny


Mike Novogratz, były bankier Goldman Sachs i zarządzający funduszem hedgingowym Fortress Investments Group, był dość wczesnym inwestorem w Bitcoin. Pierwsze Bitcoiny kupił w 2013 roku. Jako założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital nadzoruje bank zajmujący się krypto aktywami oraz technologią blockchain. Bank posiada cztery główne linie działalności: handel OTC, zarządzanie aktywami, doradztwo i inwestycje w VC. W listopadzie Galaxy Digital ogłosiło kilka odejść ludzi ze szczebla kierowniczego, ponieważ Novogratz skoncentrował się na klientach instytucjonalnych.


W 2017 roku, po opuszczeniu Fortress, Novogratz założył Galaxy Digital, którego spółka zależna Galaxy Digital Capital Management zarządza 422 milionami dolarów na dzień 30 listopada 2019. Novogratz jest znany z bycia upartym jeśli chodzi o inwestycje w kryptowaluty.


7. Brian Armstrong

Coinbase

Współzałożyciel i dyrektor generalny


W 2018 r. istniało więcej aktywnych kont Coinbase niż kont na Charles Schwab. To wszysto głównie dzięki CEO i dyrektorowi generalnemu Brianowi Armstrongowi. Współzałożyciel napisał ostatnio artykuł do New York Timesa popierający pomysł USA żeby stworzyć własną kryptowalutę rezerw światowych, a on chce, aby Coinbase był „Googlem dla Krytpo”.


8, 9. Brad Garlinghouse, David Schwartz

Ripple

Współzałożyciel i dyrektor generalny, CTO


Cel Ripple polega na przejęciu zadań które obecnie wykonuje sieć międzybankowa SWIFT. Jak dotąd robią niezłe postępy. Mają kilkaset banków jako partnerów. Przeprowadzili testy z bankami centralnymi, takimi jak banki Anglii i Arabii Saudyjskiej. A teraz, gdy produkt xRapid został wprowadzony na rynek przez kilka firm świadczących usługi finansowe, krytycy ucichli. Jako dyrektor generalny, Brad Garlinghouse jest publiczną twarzą Ripple, regularnie pojawia się w telewizji i zajmuje się konferencjami. Uczestniczy w corocznej imprezie SWELL. Podobieństwo nazwy do SWIFT nie przypadkowe.


Schwartz, jeden z pierwszych twórców sieci Ripple, pomógł stworzyć trecią (obecnie) najcenniejszą kryptowalutę według kapitalizacji rynkowej, XRP. Opracowana specjalnie jako „bezproblemowy” sposób przesyłania pieniędzy na całym świecie przy bardzo niskich kosztach. Technologia Ripple ma kilka zalet w stosunku do rywali Bitcoin i Ethereum. Główną przewagą jest szybkość rozliczania transakcji. To ważne, biorąc pod uwagę, że oprogramowanie RippleNet firmy ma na celu przejęcie staromodnej działalności międzybankowych przelewów pieniężnych, zmniejszając tradycyjnie trwający kilka dni proces do kilku sekund (w porównaniu do godzin dla Bitcoin i minut dla Ethereum).


Schwartz koncentruje się obecnie na dwóch celach: współpracy z instytucjami finansowymi, takimi jak American Express i Santander, które testują produkty Ripple oraz wyjaśnianiu krypto społeczności że Ripple nie ma centralnej kontroli nad XRP.


10. Wences Casares

Xapo

Założyciel i CEO


Wences Cesares jest seryjnym przedsiębiorcą i członkiem zarządu zarówno PayPal, jak i non-profit Coin Center zajmującego się badaniami i wspieraniem kryptografii. Jego obecny projekt to Xapo, który według założyciela, łączy w sobie wygodę portfela kryptowalutowego z bezpieczeństwem przechowywania w chłodni i ma poważnych doradców, w tym byłego sekretarza skarbu oraz prezesa i CEO Citibanku. Silnie wierząc, że pojedyncza kryptowaluta - najprawdopodobniej Bitcoin - skończy jako główny środek przechowywania wartości, Casares porównuje przestrzeń kryptograficzną do pierwszych dni Internetu, kiedy różne protokoły walczyły o to, który stanie się głównym nośnikiem informacji.

358 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com