6 najlepszych bezpłatnych online-kursów z Blockchain

Aktualizacja: mar 25


O Technologii Blockchain jest ostatnio głośno. Dosłownie puka ona do każdej branży. 25 najlepszych szkół biznesu na świecie dosłownie ściga się, aby włączyć kursy z blockchain do swoich programów nauczania. Rewolucyjny potencjał technologii Bitcoin jest najbardziej popularnym tematem na rynkach na całym świecie.


Wystarczy wykonać proste wyszukiwanie w Google Trends, aby zobaczyć wzrost zainteresowania tą technologią w ostatnim czasie. Według Jeremy'ego Drane'a, dyrektora PwC FinTech, problemem numer jeden w branży blockchain jest dziś brak talentów: „Doświadczony programista blockchain może żądać nawet 220 000$ rocznie”, powiedział Jered Kenna, przedsiębiorca. „A popyt szybko rośnie. Czasami dostają pięć ofert pracy dziennie.”


Jeśli chcesz zacząć stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie, możesz zacząć od przejrzenia kursów z poniższej listy. Jeśli planujesz zrozumieć głębiej ta technologię, zrób harmonogram. Nie rób tego wszystkiego w ciągu jednego dnia. Celem nie jest po prostu "pożeranie" tego, co jest rzucane do ciebie, ale zrozumienie, w jaki sposób tak pionierska technologia może napędzać innowacje oparte na wartościach. Z pewnością musisz zainwestować czas i dyscyplinę.


ZOSTAŃ OFICJALNYM PARTNEREM BLOGA!

Skontaktuj się, żeby dowiedzieć się więcej


Coursera - Bitcoin i technologie kryptowalut


Ten kurs jest najbardziej wszechstronnym i samodzielnym punktem wyjścia dla zapalonych uczniów. Prawie każdy entuzjasta Bitcoina zainteresowany badaniem działania swojej technologii ukończył ten kurs i faktycznie, ma on największą ilość rejestracji na świecie spośród wszystkich tego typu ofert. Po tym kursie dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby oddzielić fakty od fikcji podczas czytania oświadczeń o Bitcoinie i innych kryptowalutach. Będziesz miał podstawy do opracowania bezpiecznego oprogramowania współpracującego z siecią Bitcoin.


Udemy - Blockchain Technology: Przewodnik po ekosystemie Blockchain


Udemy - przewodnik po ekosystemie Blockhain - jest to kompleksowy kurs z Blockchain, który pomaga zrozumieć technologię Blockchain i ekosystem jako całość. Jego celem jest przejście od zerowej wiedzy o ekosystemie Blockchain do stania się osobą, która jest w stanie w pełni zrozumieć, jak działa Blockchain, a także wszystko, co go otacza.


Kurs IBM Blockchain - Blockchain dla programistów.


Ten kurs Blockchain jest dedykowany dla programistów, którzy są zainteresowani technologią blockchain, ale mają niewielkie (lub wcale nie mają) doświadczenia z blockchain i kodem łańcuchowym. Możesz dowiedzieć się, jak utworzyć własną prywatną sieć blockchain na IBM Bluemix i dodawać kod do inteligentnych kontraktów za pomocą interfejsu.


edX - Blockchain for Business: Wprowadzenie do technologii Hyperledger w Linux Foundation


Ten kurs wprowadzający analizuje Blockchain z punktu widzenia potrzeb przedsiębiorstwa a także bierze pod uwagę szereg istotnych przypadków użycia z Hyperledger, globalnej międzybranżowej społeczności obsługiwanej przez The Linux Foundation.


Hyperledger inkubuje i promuje oprogramowanie klasy blockchain dla przedsiębiorstw typu open source, na którym każdy może konfigurować aplikacje w celu zaspokojenia potrzeb różnych branż. Kurs rozpoczyna się od „czym jest blockchain” i otwiera dyskusję na temat identyfikowania przypadków użycia blockchain odpowiednich do wymagań biznesowych.


Blockgeeks - Ethereum Developer: Zbuduj zdecentralizowaną aplikację Blockchain


Ten kurs ma na celu dostarczyć ci wiedzę na temat tworzenia zdecentralizowanych aplikacji; aby stać się aktywnym wczesnym użytkownikiem, który może opracować aplikację Blockchain opartą na Ethereum. Więc jeśli słyszałeś o zdecentralizowanych aplikacjach Blockchain, ale jeszcze się w to nie zaangażowałeś, to może być właściwe miejsce, aby rozpocząć swoją własną przygodę z Blockchain i dApp.


Khan Academy - Bitcoin: co to jest?


Nie można nie wspomnieć o Akademii Khan. Najfajniejszy na świecie filantrop edukacji online - Salman Khan, może sie podzielić niektórymi umiejętnościami z dziedziny Blockchain i Bitcoin.


Powyższa lista zawiera kursy, które powinny zaspokoić początkowe potrzeby przedsiębiorców, programistów i technologów. Ale żeby myśleć o poważnej karierze w tej sferze - należy zanurzyć się głębiej. Jeśli wiesz o jakichś polskojęzycznych bezpłatnych kursach online z Blockchain - podziel się w komentarzu poniżej.

272 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji