7 największych innowacji które zmienią krypto-świat w 2020 roku


Rok minął i nadszedł czas pomyśleć o przyszłości i zastanowić się jakie pomysły, innowacje wpłyną na kształtowanie się krypto-rynku w 2020 roku.

Dzięki Bitcoin'owi, który ma już ponad dekadę, można powiedzieć że ekosystem dojrzewa. Istnieje jednak wiele innych obszarów, które mogą znaleźć się w czołówce krypto-wiadomości w 2020 roku.


1. Państwa zaprezentują swoje własne waluty cyfrowe


Można z całą pewnością stwierdzić że rozpoczął się wyścig o to kto będzie pierwszym jeśli chodzi o emisję pierwszej państwowej kryptowaluty. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia, Szwecja, Rosja, Estonia i Francja już oficjalnie ogłosiły plany dotyczące wyemitowania pierwszej kontrolowanej i regulowanej przez Państwo waluty cyfrowej.


2. Wielkie korporacje też włączą się do akcji


Oczywiście korporacje nie pozostaną w tyle. Tak duże biznesy jak JP Morgan Chase, Walmart, AirAsia, Mitsubishi, Tencent są na drodze do odkrycia nowych możliwości jakie dają kryptowaluty i blockchain. Niektórzy wyprzedzają znacząco. Francuski gigant bankowy Société Générale jest zajęty budową tokena wartościowego (ang. security token) dla swojego biznesu w obszarze obligacji. Prace są na bardzo zaawansowanym stadium.


Jednak najbardziej znaczącym wydaje się być konsorcjum kilku firm (wśród nich między innymi ABN AMRO, BNP Paribas, Citi, Crédit Agricole Group, ING, Rabobank i Shell) które budują blockchain bazujący na Ethereum.


3. Bitcoin Halving


Co około cztery lata, zgodnie z zarządzeniem wiecznie nieuchwytnego Satoshi Nakamoto, Bitcoin „przeżywa” halving. Kolejne „zmniejszenie produkcji” Bitcoina nastąpi w maju tego roku.


Oznacza to, że nagroda za wydobycie 1 Bitcoina spadnie z 12,5BTC (około 106 000 USD na dzień 27/01/2020) do 6,25BTC (około 53 000 USD). Dlaczego to jest ważne? Jest kilka powodów. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest to, że wyprodukowanych zostanie mniej Bitcoinów, co obniży ogólną stopę inflacji w całej sieci. Stopa inflacji spadnie z czterech do dwóch procent, co zrównuje się z niektórymi z najbardziej znanych walut świata. Halving zmniejszy również wpływ górników na sieć, ponieważ motywacja do wydobywania zostanie zmniejszona o połowę.


Inwestorzy z kolei są podekscytowani ponieważ mają nadzieję, że to ​​wydarzenie posłuży bodźcem do rozpoczęcia kolejnej hossy na Bitcoin, jak to miało miejsce w poprzednich latach.


4. Ethereum 2.0


Podczas gdy Bitcoin zostaje przecięty na pół, Ethereum przechodzi do drugiej fazy swojej mapy drogowej. Kolejna iteracja Ethereum ma dwa ogólne cele: wprowadzenie mechanizmu konsensusu proof-of-stake, porzucenie przez sieć energochłonnego proof-of-work i wprowadzenie długo oczekiwanego sharding, aby pomóc zwalczyć szybkość i przepustowość sieci.


Może cię zainteresować:

Ripple opublikował raport za Q4: sprzedaż XRP spadła o 80%, ale nie jest tak źle


5. DeFi dojrzewają


Zdecentralizowane finanse, czyli DeFi, miały gwiezdny 2019 rok. W listopadzie ilość Ethereum umiejscowiona w zdecentralizowanych aplikacjach finansowych przekroczyła 400 milionów USD, liczba zarejestrowanych adresów DeFi w ciągu roku wzrosła o ponad 1600%, a startupy takie jak Compound przyciągnęły duże rundy finansowania od Andreesen Horowitz. Wielu zalicza 2020 rok jako kolejny wielki rok dla oprogramowania finansowego opartego na blockchain.


Oczekuje się, że jednym z kluczowych obszarów rozwoju DeFi będzie różnorodność i zaawansowanie narzędzi finansowych. Raport Nasdaq przewiduje, że zabezpieczone pozycje dłużne (CDP - collaterized debt position) - instrumenty finansowe, które pozwalają na wykorzystanie aktywów wirtualnych jako zabezpieczenia w celu uzyskania pożyczek - będą dużym biznesem.


Zdaniem Alexa Mashinsky'ego, CEO Celsius Network, DeFi wciąż ma dużo pracy do wykonania. „Projekty DeFi muszą budować lepsze interfejsy użytkownika, dostępne produkty i usługi oraz stablecoiny - które ułatwiają osobom, które niewiele wiedzą o kryptowalutach, łatwe kupowanie zasobów cyfrowych i uczestniczenie w zdecentralizowanych usługach finansowych.”


6. Blockchain będzie „współzawodniczył” podczas olimpiady


Zarówno Tokio jak i blockchain zbliżają się do organizowania następnych letnich igrzysk olimpijskich. Mitsubishi Estate, która zarządza prawie jedną trzecią wszystkich budynków w biznesowej dzielnicy Tokio, połączyła siły z gigantem elektronicznym Fujitsu, aby oferować bezpieczne przesyłanie danych między restauracjami, hotelami i innymi firmami podczas miesięcznej sportowej imprezy. Możliwość płynnego sprawdzania rezerwacji dokonywanych przez ludzi w restauracjach, hotelach i atrakcjach turystycznych może pomóc skrócić czas oczekiwania i poprawić wydajność. Mitsubishi Estate współpracuje również z międzynarodowym konglomeratem SoftBank, aby pomóc w przetwarzaniu danych w blockchainie


7. Regulatorzy podejmą wspólne działania


Największą ciekawostką roku 2020, zgodnie z raportem firmy Outlier Ventures firmy Blockchain VC będzie - moment, w którym organy regulacyjne przerwą niekontrolowane krypto projekty, które do tej pory były łatwe. Tokeny-zombie będą coraz bardziej agresywnie usuwane z rynku, a inwestorzy stopniowo będą stawiać na jakość. Pomysł projektów wartych 100 milionów dolarów bez dopasowania do rynku produktowego zniknie. Wycen nie da się utrzymać na podstawie wizji i idei.


Wydaje się, że nadchodzą regulacje. W przemówieniu wygłoszonym na dorocznej Międzynarodowej Konferencji w sprawie Zwalczania Terroryzmu pod koniec ubiegłego roku podsekretarz Sigal Mandelker zasugerowała, że o ile nie zostaną wdrożone odpowiednie przepisy regulujące wymianę kryptowalut, terroryści mogą z łatwością finansować swoją działalność za pomocą środków cyfrowych i pozostać całkowicie niezauważeni.


W rezultacie sieć ds. Egzekwowania przestępstw finansowych w Stanach Zjednoczonych (FinCEN - United States Financial Crimes Enforcement Network) oświadczyła, że ​​wszystkie firmy świadczące usługi pieniężne, w tym firmy z branży krypto, muszą przekazywać informacje o klientach w przypadku transakcji o wartości 3000 USD lub wyższej. Zasada ma wejść w życie w czerwcu tego roku.


Podczas gdy zwolennicy prywatności postrzegają to jako złowieszczy znak, inni uważają, że ta przejrzystość może doprowadzić do napływu środków pieniężnych inwestorów i innowacji.


Źródło: decrypt.co

Jeśli chcesz żeby następny post zawierał link do Twojej strony, bloga, serwisu internetowego lub jeśli chcesz zostać oficjalnym partnerem bloga - zapraszam do kontaktu!


338 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji