7 oznak że inwestujesz w złe ICOFenomen ICO (Inicial Coin Offering) stał się bardzo popularny dzięki tokenom ERC-20 bazujących na blockchain platformie Ethereum. Już wiemy (z poprzednich postów) czym jest ICO o dlaczego należy uważać jeśli chodzi o inwestycje w tego rodzaju przedsięwzięcia. Załóżmy jednak, że przeanalizowałeś wszystkie za i przeciw jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowaluty i postanowiłeś zainwestować w jakieś ICO. Podstawowe pytania, które w tym momencie się rodzą to: Jak nie dać się oszukać? Jak rozpoznać, że jakieś ICO jest oszustwem? Poniżej przedstawiam listę 7 oznak złego ICO. Jeśli zauważyłeś, że projekt, w który masz zamiar inwestować posiada którejś z tych oznak -lepiej trzymaj się z daleka od tego ICO. Są to czerwone światła.


1. Zespół jest niedoświadczony w krypto sferze


Brak dobrze znanych krypto doradców. Wśród inwestorów projektu brak słynnych inwestorów venture capital.


Jednym z najważniejszych czynników sukcesu dla każdego ICO lub kryptowaluty są deweloperzy i zespół odpowiedzialny za projekt. Przestrzeń kryptowalutowa jest zdominowana przez główne nazwiska. Warto je poznać ponieważ coraz częściej zdarza się, że oszuści wymyślają fałszywych założycieli swoich projektów i ich biografie.2. Brak "whitepaper"


Whitepaper kryptowaluty lub ICO jest podstawowym dokumentem, biznes planem dla tego projektu. Są tam przedstawione kontekst, cele, strategię, obawy i harmonogram implementacji dla dowolnego projektu. Firmy, które nie oferują whitepaper, należy za wszelką cenę unikać. Warto pamiętać, że jest to możliwe, aby nieuczciwa firma przedstawiła przekonujący dokument, tak jak to było w przypadku PlexCoin. Firma ta zdołała zgromadzić ponad 15 milionów dolarów, zanim amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecydowała się ją zamknąć. Whitepaper powinien odpowiedzieć na wszystkie pytania potencjalnego inwestora dotyczące tego, co wyróżnia ten konkretny projekt na tle jego konkurentów, w jaki sposób ma odnieść sukces i jakie środki podejmie, aby osiągnąć swoje cele.


3. Dane o sprzedaży tokenów nie są dostępne


Każde ICO będzie zależeć od tokena aby umożliwić proces crowdfundingu. Poszukaj danych dotyczących sprzedaży tokenu, gdy ICO jest w toku. Co więcej, obserwuj w czasie sprzedaż tokenów, aby zobaczyć, jak się rozwija. Jeśli firma nie udostępnia danych z postępu swojego ICO, jest to poważne czerwone światło.


4. Brak prawdziwego wykorzystania tokena


Zazwyczaj cały ekosystem jest zbudowany wokół tokena projektu. Jeśli można obejść się bez tego tokena albo jeśli można użyć zamiast niego Ethereum lub Bitcoin, to tak naprawdę nie ma prawdziwej potrzeby posiadania tokena, a więc ICO nie ma sensu.


5. Agresywny marketing


Choć zgadzamy się, że rynek kryptowalutowy ma zdolność dawania fantastycznych zysków, ale ostatecznie wszystkie firmy podlegają tym samym siłom rynkowym. Jeśli ICO obiecuje nierealne zwroty z inwestycji, np. "Nasza moneta daje ci 1000% zwrotu w ciągu x miesięcy!", Lepiej uważaj. To czerwone światło.


6. Dyskusje społeczności, zebranej wokół projektu, są niskiej jakości


Dołącz do telegramu, zadawaj pytania. Zobacz, jak deweloperzy odpowiadają na te pytania. Silna społeczność tworzy dyskusje wysokiej jakości.


7. Brak oznak tego, że poważna kryptogiełda, jest zainteresowana notowaniem tokenu


Co prawda to nigdy nie zostanie wyraźnie powiedziane, ponieważ zespoły prawne nie pozwalają zespołom ICO mówić o wejściach na kryptogiełdę, ale jest to istotna część gry.


Przykłady ICO-scamów (oszustw)


60 mln dolarów - Shenzhen Puyin Blockchain

Chińska firma Shenzhen Puyin Blockchain jest odpowiedzialna za zdefraudowanie 60 milionów dolarów. Firma zebrała fundusze na trzy przedsięwzięcia - ACChain, Puyin i BioLifeChain - żadna z nich nie została zrealizowana. Policja w Shenzhen od tego czasu aresztowała sześciu podejrzanych, którzy uczestniczyli w oszustwie.


8 mln dolarów - NVO

NVO twierdziło, że buduje "Cross-platform Modular Decentralized Exchange." Zamiast tego zniknęło z 3000 BTC (8 milionów dolarów). NVO nie zaktualizowało swojej platformy od marca.


4,5 mln dolarów - LoopX

LoopX był platformą inwestycyjną. Obiecał zarobić pieniądze za pomocą własnego algorytmu handlowego.


3 mln doarów - Block Broker

Obietnica Block Brokera polegała na stworzeniu platformy, która "całkowicie wyeliminowałaby oszustwa ICO, tworząc bezpieczne środowisko inwestycyjne w 100%". Nawet TrackICO (dostawca informacji o najlepszych ICO) oceniło Block Broker na pięć gwiazdek. Wiarygodność organizacji rozpadła się, gdy okazało się, że zdjęcie profilowe dyrektora generalnego zostało sfałszowane.


44 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com