8 powodów dla których ten halving Bitcoina jest innyBitcoin pojawił się w wyniku kryzysu ekonomicznego w latach 2008-2009. W związku z halvingiem Bitcoina (wydarzenie które ma miejsce co 4 lata) wszystkie oczy są zwrócone na to stosunkowo nowe aktywo - które ma do zaoferowania całemu światu tylko 21 mln „monetek” o nazwie Bitcoin.


Podczas halvingu nagroda za dodanie bloka do łańcucha bloków (blockchain) jest zmniejszana o połowę - z 12,5 do 6,25. Aby zrekompensować utratę przychodów - górnicy mogą odkładać sprzedaż wydobytych Bitcoinów, aby sprzedać je później po bardziej opłacalnej cenie - za kilka miesięcy, albo lat.


W efekcie mamy do czynienia ze zmniejszoną podażą Bitcoina - nie tylko w związku z samym halvingiem ale również w związku z odłożoną realizacją zysków przez górników. W konsekwencji, zakładając, że popyt pozostanie taki sam, cena Bitcoina będzie naturalnie rosła każdego miesiąca. I to właśnie wydarzyło się podczas 2 poprzednich halvingów.


 • Pierwszy halving w 2012 r: cena Bitcoina wzrosła z 11 do 1 000 dolarów.

 • Drugi halving: w latach 2016-17 cena wzrosła z 700 do 20 000 dolarów.

 • Trzeci halving: zaplanowany na 12 maja 2020 r. (Wpływ na cenę dopiero się okaże).


Co niektórzy oczekują, że cena Bitcoina osiągnie astronomiczny nowy rekord. Dan Morehead, dyrektor generalny Pantera Capital (fundusz inwestycyjny) uważa, że ​​że Bitcoin może wzrosnąć nawet do 500 000 $ do sierpnia 2021 roku. Przewidywania na ten temat są bardzo różne. Oczywiście należy podchodzić do nich bardzo ostrożnie. Warto również pamiętać, że często osoby wypowiadające te prognozy pracują dla funduszy inwestycyjnych i takie prognozy są im na rękę - ponieważ przyciągają nimi nowych klientów.


Dlaczego ten halving jest inny?
Niezależnie od tego czy „krypto-wróżbici” mają rację czy nie - Bitcoin to Bitcoin i często lubi zaskakiwać. Dlatego tym razem nie musi być tak samo jak było poprzednio - co nie znaczy, że będzie gorzej dla Bitcoina. Oto dlaczego:


 1. Obecna recesja, może przyćmić Wielki Kryzys lat 30-tych XX wieku

 2. Bardzo prawdopodobny jest kolejny krach na giełdzie

 3. Kolejne fale koronawirusa (czy jakichś innych wirusów - wszystko jest możliwe)

 4. Fed (centralny bank Stanow Zjednoczonych) kontynuuje drukowanie dolarów

 5. Niestabilność polityczna - sytuacja w Libanie może się powtórzyć w innych krajach. Lokalna waluta w tym kraju straciła 60% swojej wartości - obywatele protestowali na ulicach, podpalili banki

 6. Wprowadzenie CBDC (cyfrowe waluty banków centralnych (np. cyfrowy juan, cyfrowy dolar)

 7. Dewaluacja dolara (ekonomista i znany inwestor Ray Dalio zasygnalizował taką możliwość podczas wywiadu dla Bloomberga)

 8. Ogromny dług - który nigdy nie zostanie spłacony. Gospodarka oraz całe państwa będą musiały przejść restrukturyzację.


Trzeba pamiętać, że Bitcoin lubi zaskakiwać. Niedawny powrót ceny Bitcoina do 8 000 USD nie był dużą niespodzianką. Większość traderów chciała zrealizować zyski na poziomie 10 000 USD. Obecna sytuacja plus halving dają nam duże prawdopodobieństwo że w ciągu maja 2020 będziemy mieli dużą zmienność. Pozytywnym jest fakt, że ostatnie wzrosty były spowodowane zwiększonym zainteresowaniem inwestorów detalicznych (według doniesień ekspertów). Jednakże coraz więcej dużych inwestorów zaczyna się interesować Bitcoinem.


Oczywiste jest, że sytuacja polityczno gospodarcza na świece odbiega od tej 4 i 8 lat temu. Jednak - warto zwrócić uwagę na to, że każdy z powyższych punktów przemawia na korzyść Bitcoinem. Bo właśnie dla takich sytuacji został stworzony.


ZOSTAŃ PARTNEREM/SPONSOREM BLOGA

Become our partner/sponsor

299 wyświetlenia
 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji