Agencja ratingowa Weiss Ratings opublikowała prognozę ceny Bitcoina na 2019 rokNiezależna agencja ratingowa Weiss Ratings opublikowała swoją prognozę kryptowalut na rok 2019.

Według analityków Weiss Ratings - rok 2018 był katastrofą na krypto rynku ale tylko pod względem spadku cen rynkowych. Pod względem fundamentalnych podstaw miniony rok był rokiem wielkich postępów w sferze kryptowalutowej.


Swoją analizę agencja ratingowa opiera na dwóch modelach:

1. Model cykli, który pomaga oszacować terminy głównych trendów rynkowych (wewnętrzny model agencji) oraz

2. Model ratingowy identyfikujący monety o najsilniejszej kombinacji ryzyka, nagrody, technologii i adopcji (również wewnętrzny model opracowany przez Weiss Ratings).


Opublikowana prognoza zawiera kilka elementów. Po pierwsze Bitcoin będzie coraz częściej wykorzystywany jako środek przechowywania wartości. Przechowywać środki w Bitcoinie nie kosztuje użytkownika prawie nic. Jest to również bezpieczne. A rząd nie może tego skonfiskować. Mało które aktywo (a właściwie żadne) nie potrafi dostarczyć tego typu kombinację właściwości. I jednocześnie żadne inne aktywo obecnie nie może konkurować z Bitcoinem - jako środekiem przechowywania wartości.


Rezultat: Bitcoin jest na drodze do zostania prawdziwym cyfrowym złotem.


Po drugie, cena Bitcoina wzrośnie znowu i osiągnie nowe maksimum. Krypto rynek oraz rynek Bitcoina doświadczył wiele bess. I za każdym razem tak zwani "eksperci" ogłaszali śmierć Bitcoina. Bicoin natomiast za każdym razem się podnosił dając średnio 6300% wzrostu (licząc od dna do szczytu).


W zeszłym roku, byliśmy świadkami jednej z największych bess. I znowu, "eksperci" ogłosili śmierć Bitcoina. Jednakże nie wiele osób widzi, że dzięki tej bessie, rynek pozbył się "słabych rąk". Jednocześnie, bardziej stabilni emocjonalnie inwestorzy pozostali na rynku. Nie sprzedali Bitcoina albo nawet dokupili więcej.


Technologia blockchain rozwijała się w bardzo dobrym tempie. Wiele monet uzyskało popularność. Można powiedzieć, że zostało zbudowane dobre podłoże do hossy.


Rezultat: W 2019 roku (tak samo jak w przeszłości) Bitcoin się podniesie, i osiągnie nowe maksimum.


Trzecim elementem prognozy są altcoiny. Jeśli chodzi o inne kryptowaluty to ich cena również pójdzie do góry. Wzrosty mogą być dużo większe niż poprzednio. Weiss Raiting szacuje, że ceny mogą wzrosnąć nawet 20-krotnie.


Altcoiny są zwykle mniej znane i mniej płynne. Ale wśród nich kilka wybranych z lepszą technologią zyska popularność i będą używane w realnym świecie. W końcu powrócą do swoich najlepszych czasów. A cena niektórych może osiągnąć 20-krotność poprzedniego szczytu.


Po czwarte, wybrane altcoiny będą konkurować ze sobą o stworzenie Internetu 3.0


Takie kryptowaluty jak EOS, Cardano, Holochain i inne są liderami jeśli chodzi o tworzenie Internetu 3.0 - bardziej bezpieczna światowa sieć. Inne kryptowaluty typu "ja-też-ja-też" też wskoczą do worka. Większość jednak zniknie. Jeśli najbardziej zaawansowanym kryptowalutom uda się stworzyć Internet 3.0 - jednego dnia mogą one być warte tryliony dolarów (jeśli chodzi o kapitalizację rynkową).


Piąty element prognozy mówi o kryptowalutach które wniosą pewne zakłócenia w świat bankowości.


Bitcoin został stworzony, żeby zostać nowym rodzajem sieci płatności cyfrowych. Ale jak narazie mu się to nie do końca udało. W międzyczasie takie kryptowaluty jak Ripple i Stellar dążą do tego celu. Mają one potencjał żeby zostać liderami w świecie płatności i transferów pieniężnych. Ripple dla przykładu - chce zastąpić istniejący obecnie SWIFT - gigantyczna sieć płatnicza globalnego systemu bankowego. Jeśli uda mu się osiągnąć ten cel, istnieje szansa, że XRP stanie się ostatecznie kryptowalutą nr 1 na świecie.


Po szóste, Bitcoin-podobne monety znikną. Wiele kryptowalut zniknie z tego prostego powodu, że nie wnoszą praktycznie nic nowego. Nawet w pierwszej dziesiątce (według kryterium wartości rynkowej), kilka pasuje do tego opisu, w tym Bitcoin Cash, Bitcoin SV i Litecoin. Nie ma dla nich przyszłości i z czasem znikną.


I wreszcie na ostatnim siódmym miejscu znajduje się prognoza dotycząca tego jak będzie wyglądała pierwsza 10-ka (według kryterium wartości rynkowej). Według agencji takie kryptowaluty jak Holochain, Hedera Hashgraph i inne wejdą w końcu na scenę i możliwe, że dostaną poczytne miejsce wśród top-10 kryptowalut.

Serdecznie zapraszam do: komentowania artykułów,

zapisania się na naszą krypto-listę mailingową oraz

dołączenia do naszych dyskusji na Wykop i Forum.bitcoin.pl.

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com