Badania: liczba użytkowników kryptowalut w 2018 r. prawie się podwoiła


Według danych z Cambridge Centre for Alternative Finance - liczba zweryfikowanych użytkowników Bitcoin i innych kryptowalut w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku wzrosła o 80%. O tym możemy przeczytać na stronie Bloomberga. W tym roku liczba użytkowników wzrosła z 18 do 35 milionów.Podczas gdy niektórzy krytycy przewidują, że cena Bitcoina może spaść do wartości zerowych, dane te mogą być ważne, sygnalizując możliwe ożywienie na rynku. Należy również zauważyć, że większość użytkowników najprawdopodobniej jest nadal obserwatorami lub inwestorami długoterminowymi. Same kryptowaluty, ze względu na ich zmienność, praktycznie nie są wykorzystywane w handlu.


"Wyniki badania są zgodne z powszechnym przekonaniem, że większość użytkowników, zarówno doświadczonych, jak i początkujących użytkowników, to osoby fizyczne, a nie przedstawiciele biznesu. Mogą to być osoby, dla których kryptowaluta jest swojego rodzaju hobby, inwestorzy detaliczni, konsumenci lub użytkownicy poszukujący lepszej alternatywy inwestycyjnej lub płatniczej - napisali autorzy raportu.

Stwierdzono również, wzrost liczby kont kryptowalutowych.


"Najsilniejszy wzrost nastąpił w 2017 r., Ale liczba nowych kont użytkowników, a także liczba użytkowników zweryfikowanych na podstawie ich dokumentów, nadal szybko rosły w 2018 r.", Wynika z badania.

Co ciekawe, wcześniej eksperci białoruskiej agencji marketingowej BDCenter przeanalizowali 30 najpopularniejszych giełd kryptowalutowych i stwierdzili, że najwięcej użytkowników tych platform ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych (30%), Rosji (15%) i Chinach (11%).

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com