Bakkt zebrał 182 mln USD i potwierdził późniejsze uruchomienie platformy
Platforma kryptowalutowa Bakkt (platforma utworzona przez ICE (Intercontinental Exchange, spółka matka nowojorskiej giełdy NYSE) z sukcesem zakończyła pierwszą rundę finansowania, w ramach której udało jej się zebrać 182,5 miliona dolarów. O tym możemy się dowiedzieć z opublikowanego przez firmę na Twitterze postu.


Wśród partnerów i inwesterów Bakkt znalazły się: Boston Consulting Group, CMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Horizons Ventures, Intercontinental Exchange, Microsoft Venture Capital Arm, M12, Pantera Capital, PayU, fintech Naspers i Protocol Ventures. Od teraz praca będzie się koncentrować na zapewnieniu dostępu klientów instytucjonalnych do krypto aktywów.Zgodnie z informacjami na blogu firmy: Bakkt zamierza stworzyć pierwszą regulowaną giełdę dla inwestorów instytucjonalnych w połączeniu z fizyczną dostawą kryptowalut i usługami powierniczymi. W tym celu zespół Bakkt współpracował z Commodity Futures Trading Commission przez większą część roku 2018.


"Złożyliśmy wnioski, a termin zatwierdzenia wniosku zależy od procedur regulatora." - mówi Kelly Loeffler - CEO Bakktu. "Firmy rozliczeniowe i klienci nadal dołączają do nas... W grudniu zrobiliśmy duże postępy, i mamy na pokładzie klientów oczekujących na "zielone światło".

W poście również wspomniano, że że rok 2018 był najbardziej aktywnym rokiem dla krypto w jego krótkiej dziesięcioletniej historii. Dowodem na to były rosnące inwestycje w technologię blockchain i krypto aktywa. Rosły takie wskaźniki jak dzienna wartość transakcji Bitcoin, aktywne adresy i t.d. Jednak te osiągnięcia zostały w cieniu przez bardzo wąskie skupienie się na cenie Bitcoina.


Bakkt koncentruje się na wymaganej pracy, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej, w celu ewolucji aplikacji do handlowania aktywami cyfrowymi. Jakość rynku, regulacje, skala, bezpieczeństwo i użyteczność mają kluczowe znaczenie dla stworzenia silnego fundamentu, w którym innowacje mogą się rozwijać. Pierwszym krokiem jest ustanowienie zaufania i infrastruktury, która buduje zaufanie i zwiększa uczestnictwo na poziomie instytucjonalnym i handlowym.


Tymczasem ICE (zgodnie z poniższym dokumentem) również potwierdziło, że uruchomienie Bakkt nie odbędzie się 24 stycznia 2019 (jak wcześniej zapowiadano), ponieważ prace z CFTC nie zostały jeszcze zakończone. Wkrótce przedstawiciele firmy zaktualizują nowe daty rozpoczęcia.
Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com