Binance Smart Chain - konkurencja dla Ethereum?



Binance - najbardziej popularna krypto giełda na świecie planuje uruchomić blockchain dla smart kontraktów w celu rozszerzenia swojego ekosystemu. Binance Smart Chain został zaprojektowany w taki sposób, żeby mógł współpracować z istniejącym blockchainem Binance, który już działa. Nowy blockchain będzie miał niezależne funkcje techniczne i biznesowe, dzięki czemu będzie mógł dalej działać nieprzerwanie, nawet jeśli Binance Chain (błówny blockchain Binance) przestanie działać na krótki okres.


Zgodnie z informacją znajdującą się w "whitepaper", blockchainu -


Binance Smart Chain jest kompatybilny z Ethereum. Cecha ta umożliwia mu pracę z większością zdecentralizowanych aplikacji przy zerowych lub minimalnych opłatach.

Nowy blockchain Binance będzie zawierać hybrydowy mechanizm walidacji transakcji. Będzie łączył Delegowany Dowód Stawki (ang. Deligated Proof of Stake - DPoS) z Dowodem Autorytetu (ang. Proof of Autho+-rity (PoA)). Grupa 21 węzłów (czyli komputerów lub urządzeń które przesyłają między sobą informacje) wybranych i zarządzanych przez posiadaczy BNB będzie pełnić funkcję walidatorów sieci.


Według niektórych analityków ten ruch krypto giganta stanowi bezpośrednie wyzwanie dla Ethereum - chociaż samo Binance oficjalnie do tego się nie przyznaje.


Umożliwiając stakowanie, nowy blockchain ma na celu zwiększenie funkcjonalności tokena BNB firmy Binance, który właśnie zakończył swoje 11. i największe wypalenie monety w piątek, zmniejszając całkowitą podaż o 3 373 988 sztuk, czyli 1,69% o wartości 52,4 miliona dolarów. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, potwierdza, że firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia ponad 1 miliarda dolarów zysku w 2020 r. ze względu na rekordowo wysoki wolumen obrotu.


Binance ma na koncie ostatnio dużo sukcesów. Jednym z nich była niedawna integracja z jednym z najbardziej przyszłościowych banków w Turcji, Akbank.



ZOSTAŃ PARTNEREM/SPONSOREM BLOGA

Become our partner/sponsor


91 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji