BTC/USD: 10 tysięcy - czy kiedykolwiek się powtórzy?

Aktualizacja: mar 25Cena Bitcoina wreszcie osiągnęła i przekroczyła wartość 10 000 USD - po raz trzeci w historii aktywa. Po raz pierwszy stało się to w 2017 r. Waluta cyfrowa wzrosła z 10 000 USD do rekordowego poziomu 20 000 USD w zaledwie 18 dni. Drugi raz miał miejsce w połowie 2019 r., Kiedy Bitcoin gwałtownie wzrósł z około 3 500 USD do prawie 14 000 USD w ciągu kilku tygodni.


Chociaż teraz Bitcoin przekroczył 10 000 USD po raz trzeci, ten raz wydaje się być inny niż poprzednie dwa. Poprzednio miało to miejsce podczas hiperbolicznego wzrostu ceny aktywa. Wartość 10 000 USD była zaledwie stopniem od którego cena się odbiła i wystrzeliła wyżej. To nie dzieje się tym razem. W ciągu ostatnich miesięcy Bitcoin notowany był między 7 000 a 9 000 USD. Powoli rósł coraz wyżej. Tym razem nie ma parabolicznej trajektorii wzrostu. Wzrost jest znacznie bardziej zrównoważony, naturalny. Prowadzi to do wniosku, że tym razem 10 000 USD będzie oznaczało znacznie więcej, niż miało to miejsce w przeszłości.


ZOSTAŃ OFICJALNYM PARTNEREM BLOGA!

Skontaktuj się, żeby dowiedzieć się więcej


W pięciocyfrowej liczbie jest coś magicznego. To ładna okrągła liczba. Dodaje kolejne zero do ceny. Daje poczucie podekscytowania w oczekiwaniu na to co dalej. Ludzie są gotowi wydać 10 000 USD na zakup pojedynczego Bitcoina! Było to prawie niemożliwe do zrozumienia jakieś jedenaście lat temu, kiedy Bitcoin pojawił się na świat.


Ale 10 000 USD to wciąż o 50% niżej niż najwyższa w historii cena. Czy więc ludzie powinni być naprawdę podekscytowani ponownym przekroczeniem poziomu 10 000 USD? Chociaż niektórzy mogą się nie zgodzić - to jest to ważny moment w historii Bitcoina, który prawdopodobnie już się nie powtórzy. Zmierzamy do ATH - 20 000 USD. Czy da sie je zdobyć w 2020 r.? Jeśli tak to spowoduje to szok w napływającej podaży pieniądza.


Bitcoin jest bardzo prostą koncepcją - istnieje sztucznie ustalona podaż zasobu i dopóki popyt będzie rósł, cena jednego Bitcoina będzie musiała nadal rosnąć. Tak będzie, dopóki istnieje ekonomia podaży i popytu.


Jeśli chodzi o rosnący popyt to są dwa kluczowe elementy tego założenia - jeden jest ilościowy, a drugi jakościowy. Założeniem ilościowym jest to, że w miarę, jak coraz więcej osób dowie się o Bitcoinie, pojawi się więcej osób, które zdecydują się na jego posiadanie. Prowadzi to do wzrostu popytu na Bitcoin. Argument jakościowy dotyczy ciągłego chaosu, niestabilności politycznej i niepewności gospodarczej w różnych regionach geograficznych na całym świecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o kraje takie jak Wenezuela, Iran, Korea Północna i Argentyna, czy też Stany Zjednoczone, Chiny czy Rosję, pojawia się wystarczająca liczba problemów, które sugerują, że trend ten szybko się nie odwróci.

Może cię zainteresować:

Za każdym dniem gdy Bitcoin nie umiera - jest o krok bliżej do zostania cyfrowym złotem


Miejmy nadzieję, że wzrost cen nastąpi powoli i systematycznie. Jeśli mamy do czynienia z parabolicznym wzrostem cen, jest to mało prawdopodobne, aby były one trwałe. Mimo że powolny wzrost cen jest bardziej zdrowy, może tak się nie dziać. Rynki są zbyt irracjonalne. Ludzie ostatecznie tworzą te rynki, a ludzie są niesamowicie irracjonalni, emocjonalni i chciwi.


Gdy Bitcoin przekroczył 10 000 USD, wiele osób opowiadało, że przyjaciele i rodzina zaczynają ponownie pytać o Bitcoin. Pytają, jak to działa? Jak mogą go kupić? Są to wczesne oznaki, że zmierzamy w kierunku kolejnej hossy - i prawdopodobnie będzie przypominała dawne hossy. Jedyna różnica będzie polegać na tym, że tym razem liczby będą większe. Zmienność będzie większa.


W szczytowym okresie hossy w 2017 roku Coinbase codziennie rejestrowało ponad 100 000 nowych osób. Nie zszokowałoby mnie, gdyby liczba ta wynosiła 1 000 000 osób dziennie w szczytowym okresie hossy w 2021 roku - kiedy prawdopodobnie nastąpi faktyczny szczyt parabolicznego wzrostu. Rok kalendarzowy 2021 przyniesie wielkie fajerwerki.


Jeśli zatem cena 10 000 USD za jeden Bitcoin jest najważniejszą rzeczą na którą należy teraz zwrócić uwagę - przygotuj plan finansowy. Jak kupić Bitcoin (codziennie? Co tydzień? Co miesiąc? Co kwartał? Tylko raz?)? Jaki masz plan sprzedaży i powrotu do waluty fiducjarnej? Czy planujesz sprzedawać stopniowo? Czy wszystko naraz?


Twój plan nie musi być idealny. Twój plan może się zmienić w przyszłości. Po prostu nie wchodź w pozycję kiedy nie masz pojęcia, jak zamierzasz zarządzać swoim bogactwem. Wiele osób straciło majątki na hossie w 2017 roku - mimo, że wartość aktywa wzrosła około 20 razy w ciągu jednego roku. Bądź odpowiedzialny. Być przygotowany. I upewnij się, że wiesz, co kupujesz i dlaczego to kupujesz.


Na szczęście dzisiaj istnieje więcej informacji. Istnieje lepsza infrastruktura. Ale jak wszyscy wiemy, Bitcoin jest zwierzęciem niepodobnym do niczego, co świat finansów kiedykolwiek widział.Opracowanie własne na podstawie newslettera off the chain

223 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji