Centralny Bank Kuwejtu dołączył do sieci RippleCentraly Bank Kuwejtu (NBK - National Bank of Kuwait) ogłosił w czwartek 27/12/2018, że wystartował z nowym serwisem płatności natychmiastowych zwanym NBK Direct Remit. System bazuje na blockchainie i wykorzysuje technologię Ripple.


Usługa ta będzie umożliwiać korytarz natychmiastowych transferów pieniężnych - jak na razie tylko do Jordanu. Jak donosi oświadczenie - planowane jest jednak rozszerzenie się na inne kraje. NBK ma swoje oddziały w Chinach, Genewie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku i Singapurze. Jest również obecny w takich krajach jak Liban, Jordan, Egipt, Bahrajn, Arabia Saudyjska, Irak, Turcja i Zjednoczone Emiraty Arabskie.


Usługi "NBK Direct Remit" będą dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu dla wszystkich klientów. Za natychmiastowe płatności za pośrednictwem sieci Ripple, bank NBK bierze opłatę w wysokości 1 dolara kuwejckiego (1 KWD = ok. 3,30 USD) per transakcję (dla płatności wysyłanych do odziału NBK w Jordanie). Płatność do innych banków w Jordanie kosztuje 5 KWD (ok. 16.47 USD).


"Centralny Bank Kuwejtu jest znaczącym partnerem w regionie i bardzo nas cieszy, że się przyłączył do naszej sieci międzynarodowych płatności bazującej na technologii blockchain" - powiedział Marcus Treacher - Senior Vice Prezes Ripple.

NBK dołączył do rosnącej liczby instytucji finansowych, które są klientami Ripple i korzystają z usług płatności bazujących na technologii blockchain. Rynek transferów pieniężnych rośnie bardzo szybko - nie jest wyjątkiem region Azji Środkowej.


Wcześniej Dan Moran, szef ds. stosunków regulacyjnych w Europe, mówił o rosnącym apetycie na Ripple ze strony rynków azjatyckich.

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com