CEO Bakkt, Satoshi Nakamoto i Donald Trump są wśród najbardziej wpływowych osób według WorthWedług magazynu Worth (elitarny amerykański magazyn z branży finansowej) - CEO platformy kryptowalutowej Bakkt - Kelly Leffler, Satoshi Nakamoto i Donald Trump są jednymi z najbardziej wpływowych osób w świecie finansów.


Niedawno magazyn opublikował ranking WorthPower100 - 100 najbardziej wpływowych kobiet i mężczyzn w świecie globalnych finansów w 2018 roku. Na czele rankingu znalazł się prezydent Donald Trump (1 miejsce), Władimir Putin (2 miejsce) i przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping (miejsce 3).


Na 44 miejscu znalazł się twórca Bitcoina Satoshi Nakamoto, któremu udało się wyprzedzić prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego - Christine Lagarde i prezesa giełdy Nasdaq - Adena Friedmana, a także prezesa Fidelity Investments - Abigaila Johnsona.


Warto zauważyć, że 95 miejsce zajął znany w branży kryptowalutowej inwestor i współzałożyciel firmy Andreessen Horowitz - Mark Andriessen.


Kim jest Satoshi Nakamoto?


Nikt nie wie, kto jest twórcą Bitcoin: Nakamoto może być mężczyzną lub kobietą lub grupą ludzi. Japończyków, Amerykanów, Australijczyków, Europejczyków - lub kimkolwiek innym. Nakamoto twierdzi, że ma 43 lata i pochodzi z Japonii, ale te "fakty" mogą nie być prawdziwe. Jedyne co wiadomo to to, że Nakamoto napisał kod pod nazwą Bitcoin w 2007 roku, który wszedł na rynek w 2009 roku, zapewniając podstawę dla rozwoju kryptowalut i blockchaina (łańcucha bloków).


Cena Bitcoina jest bardzo zmienna. W grudniu cena Bitcoina osiągnęła prawie 20 000 USD, a następnie spadła do 3200 USD - grudzień 2018 r. Uważa się, że Nakamoto kontroluje 980 000 Bitcoinów - około 5 procent wszystkich Bitcoinów, które można kiedykolwiek wydobyć. To daje mu majątek o wartości 19,4 miliarda dolarów (po cenie ze szczytu). To także wystarczająco aby Nakamoto mógł zalać rynek i "zatopić" Bitcoina, Mógłby to zrobić dla zrealizowania zysku, albo dla udowodnienia jakiejś filozoficznej idei - choć jest to mało prawdopodobne.


W ciekawych czasach żyjemy - jak ktoś kogo nikt nie zna może zostać jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie.


Jeśli masz jakieś ciekawe uwagi, przemyślenia - zostaw swój komentarz poniżej.

Każdy z nich jest bardzo cenny.

103 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji