CEO Coinbase dołącza do Buffetta i Gatesa w działalności charytatywnej


Brian Armstrong - założyciel i CEO Coinbase

Źródło obrazku: cnbc.com


Jak donosi CNBC - założyciel i prezes Coinbase, Brian Armstrong, dołącza do grona miliarderów, którzy obiecują przekazać większość swoich dóbr na cele charytatywne.


Brian Armstrong w czwartek oficjalnie podpisał dokument "Giving Pledge", zapoczątkowany przez Warrena Buffetta i Billa Gatesa w 2010 roku. Sygnatariusze tego dokumentu to miliarderzy (lub ci którzy byliby miliarderami, gdyby nie ich hojność), którzy zobowiązali się oddać większość swojej wartości netto na cele charytatywne.


Założyciel Coinbase jest pierwszym przedsiębiorcą w sferze kryptowalutowej, który podpisał ten dokument. Armstrong dołącza do Elona Muska, Raya Dalio, Billa Ackmana i Michaela Bloomberga oraz ponad 150 innych osób.


Coinbase, wiodąca amerykańska giełda kryptowalutowa jest wyceniana na 8 miliardów dolarów. Według Forbesa udział Armstronga w firmie wart jest 1,3 miliarda dolarów. Forbes oszacował, że po tym jak cena Bitcoina i innych kryptowalut spadła w roku 2018, wartość netto majątku dyrektora generalnego może się wahać od 900 milionów do 1 miliarda dolarów.


Warto też wspomnieć, że na początku tego roku Armstrong rozpoczął swoją pierwszą działalność charytatywną o nazwie GiveCrypto.org. GiveCrypto.org jest to organizacja non-profit wykonująca przelewy pieniężne bezpośrednio do osób żyjących w ubóstwie. Środki na tę działalność są przyjmowane w kryptowalutach.


Może cię również zainteresować:

Coinbase wynagrodzi dociekliwych kryptowalutą 0x

12 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com