Co robią duże ryby kiedy małe uciekają?

Aktualizacja: 2 gru 2018Lubię obserwować ryby. Są ryby duże i są małe. Małych rybek jest zazwyczaj dużo. Ich ruchy często są spontaniczne. Miotają się tu tam bez ładu i składu. Duże ryby zazwyczaj zachowują się trochę wolniej, spokojniej ale wydaje się, że mają jasno sprecyzowany cel.


Im więcej wiadomości czytam, tym więcej mi się klaruje pewien obraz tego co się dzieję na rynku krypto. "Oni" chcą mieć Bitcoin'a dla siebie - tak bym sformułowała pokrótce swoje przemyślenia. Ale po kolei.

Wydaje się, że póki cały świat jest zajęty spadającą ceną Bitcoina - jest ktoś, kto chce na tym skorzystać i do tego najwidoczniej się przygotowuje. Porozmawiajmy o bankach (duże ryby) - wydawało by się wrogach Bitcoina i kryptowalut.


1. Bank of America zdobywa patent na "cyfrowy depozyt krypto". Jeśli krótko Bank of America chce świadczyć usługę banku dla prywatnych kluczy posiadaczy Bitcoina. Instytucja planuje zaoferować swego rodzaju bezpieczną skrytkę z najwyższymi zabezpieczeniami oraz ubezpieczeniem dużego banku.


2. Następny na liście jest Morgan Stanley i jego nowy produkt - Bitcoin Swap Trading Product. Jest to produkt który pozwoli jego klientom pośrednio handlować Bitcoinem.


3. Trzecim jest - Goldman Sachs - jedna z największych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych, planuje uruchomić platformę do handlu Bitcoinem. Ponadto Golman Sachs wraz z Galaxy Digital Ventures LLC (spółka typu venture capital Michaela Novogratza) zaczęli budować krypto-portfel wart bilion dolarów.


4. Citigroup. Jak pisze ccn.com jest to jeden z ostatnich banków oferujących usługę "crypto custody" (usługę przechowywania kryptowalut za murami banku). Ponadto Citigroup przygotował produkt nazwany przez nich DAR (Digital Asset Receipt) umożliwiający klientowi inwestowanie w Bitcoin bez fizycznego posiadania jego.


A więc najważniejsze i największe "ryby/rekiny finansowe" USA bardzo mocno przykładają się do odrobienia "pracy domowej". Wszyscy jak jeden mąż przygotowują bądź już mają przygotowane produkty związane z rynkiem kryptowalut. Jest to tylko malutka część inwestycji które już zostały zrobione przez "wielkich tego świata".


Wydawało by się po co to wszystko skoro Bitcoin "umarł", jego cena leci w dół i kopanie Bitcoina przechodzi ogromne trudności? A jednak.


Czy nadal wierzycie, że krypto rynek umarł i się nie podniesie?

Może cię zainteresować: Kryzys w USA już się zaczął. Co dalej z Bitcoinem?

433 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com