Co siódmy Chińczyk zainwestował w kryptowalutęNowa ankieta z Chin wykazuje rosnące zainteresowanie Bitcoinem i kryptowalutą, a także wskazuje na to, że zainteresowanie inwestycją w kryptowalutę wzrośnie w przyszłości.


Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez agencję PANews (a po raz pierwszy opublikowanej na stronie 8btc) - 14% Chińczyków zainwestowali w kryptowalutę, 98% jest zaznajomiona z koncepcją kryptowalut i Bitcoina, a 95% ankietowanych deklaruje, że słyszało o blockchainie.


W ankiecie brało udział 4200 obywateli Chin. Badanie wykazało, że wśród ankietowanych znalazło się tylko 75 osób (2%), którzy nigdy nie słyszeli o walutach cyfrowych i technologii blockchain. Aż 40% ankietowanych wyraziło chęć inwestowania w kryptowaluty w przyszłości, a 83% badanych nazwali inwestycje w cyfrowe aktywa nową tendencją.


Najciekawszym punktem badania jest to, że 14% ankietowanych osób (598 osób) twierdzi, że już zainwestowało w kryptowaluty, 70% z nich zakupiło krypto aktywa na giełdach kryptowalutowych, lub zdobyło je przez airdropów i/lub za pomocą kopania.


Podstawową wiedzę na temat kryptowalut Chińczycy czerpią z sieci społecznościowych (38% przyznało się, że po raz pierwszy o kryptowalutach usłyszało właśnie stamtąd, a 25% od rodziny lub znajomych). PANews podkreśla również, że większość uczestników ankiety kojarzy kryptowaluty z inwestycjami, a nie ze środkiem płatniczym.


4125 ankietowanych stwierdziło, że są zaznajomieni z modelem kryptowalut, Bitcoina i technologii blockchain, przy czym 372 (około 9%) osoby stwierdziły, że posiadają głęboką wiedzę na ten temat.


Ogólnie rzecz biorąc, autory badania doszli do wniosku, że kryptowaluta zrobiła duże postępy jeśli chodzi o ekonomiczny i psychologiczny rozwój.Serdecznie zapraszam do: komentowania artykułów,

zapisania się na naszą krypto-listę mailingową oraz

dołączenia do naszych dyskusji na Wykop i Forum.bitcoin.pl

CryptoQueen.pl- blog o bitcoinie i kryptowalutach. Zapraszam codziennie


92 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com