Co to jest Bakkt i jak on zmieni krypto świat?W sferze inwestycji instytucjonalnych znajduje się wielki pieniądz, który obecnie jest powiązany z rynkiem akcji, obligacjami i innymi instrumentami finansowymi. Przeniesienie tych pieniędzy do rynku kryptowalut znacząco zwiększy kapitalizację rynkową.


Poza korzyściami finansowymi, napływ pieniędzy instytucjonalnych dałby kryptowalutom legitymację i zaufanie, których potrzebują, aby tak naprawdę przejść do mass. Kiedy instytucje finansowe typu Goldman-Sachs lub Bank of America w końcu zaczną budować swoje główne plany biznesowe wokół rynku krypto, kryptowaluta zyska status poważnego narzędzia finansowego.


Rok 2018 nie był najłatwiejszym rokiem dla kryptowalut. Nie doszło do uregulowania krypto rynku, którego tak oczekiwano. Decyzja o uruchomienie ETF-ów na Bitcoin zostały odroczona. Wydaje się, że rynek krypowalut nie ruszył się specjalnie do przodu od stycznia 2018.


Wprowadzenie do Bakkt


W sierpniu 2018 r. spółka matka Bakkt - Intercontinental Exchange wydała oświadczenie, w którym ogłosiła zamiar korzystania z usługi chmurowej Azure firmy Microsoft w celu "stworzenia otwartego i regulowanego globalnego ekosystemu zasobów cyfrowych".


"Udostępniając regulowaną, połączoną infrastrukturę wraz z aplikacjami instytucjonalnymi i konsumenckimi w zakresie aktywów cyfrowych, dążymy do budowania zaufania do tej klasy aktywów w skali globalnej, podobnie jak to robiliśmy wcześniej na nieuregulowanych rynkach". - powiedział założyciel i CEO ICE Jeffrey Sprecher

Bakkt jest platformą utworzona przez ICE (Intercontinental Exchange, spółka matka nowojorskiej giełdy NYSE). Bakkt ma na celu umożliwienie konsumentom i instytucjom płynnego kupowania, sprzedawania, przechowywania i wydawania zasobów cyfrowych (Bitcoin, kryptowaluty) w sprawnej globalne sieci. Platforma Bakkt od początku współpracuje z wielkimi korporacjami jak Microsoft, Starbucks czy Boston Consulting Group.


Główną ofertą Bakkt mają być kontrakty futures na Bitcoin jednodniowe, fizycznie dostarczane kontrakty Bitcoinowe połączone z fizycznym przechowywaniem. Inwestorami i potencjalnymi partnerami Bakkt będą znane instytucje finansowe, w tym Alan Howard, Pantera Capital, Fortress Investment Group, Eagle Seven, Galaxy Digital, Protocol Ventures, Susquehanna International Group i Horizons Ventures.


Co na to rynek?


Bakkt ma wielu znanych inwestorów instytucjonalnych już na na pokładzie, a jego pierwszym głównym kupcem jest nikt inny jak wszechobecny Starbucks.


Trudno wyobrazić sobie kompletną listę graczy rynkowych, gotowych współpracować z Bakkt. Jedyne czego Bakkt brakuje w chwili obecnej to poparcia od strony Amazonu i zielonego światła od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.


Konkluzja


Wyobraź sobie, że stoisz na uboczu, obserwując rynek kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat. Podczas gdy ci, którzy zainwestowali w grudniu 2017, liczą swoje straty, dla innych - nowych graczy - obecne poziomy krypto rynku mogą wyglądać całkiem atrakcyjnie.


Wygląda na to, że właśnie inwestorzy instytucjonalni pobudzą kolejną hossę na rynku kryptowalut - niezależnie od tego, czy stanie się to za pomocą bezpośredniego inwestowania na krypto rynku, czy też za pomocą Bakkt, ETF Bitcoin czy Coinbase Prime.


Im dłużej trwa ten rynek niedźwiedzi, tym więcej barier inwestorzy instytucjonalni będą mogli pokonać - takich jak brak infrastruktury, brak regulacji prawnych oraz brak zaufania do rynku kryptowalut.


Może cię również zainteresować:

Szwajcarski odpowiednik Bitcoin ETF-a bije rekordy wolumenu obrotów

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com