Co to jest Stablecoin?"Stablecoin" to kryptowaluta powiązana z innym stabilnym aktywem, takim jak złoto lub dolar amerykański. Jest to waluta globalna, ale nie jest powiązana z bankiem centralnym i charakteryzuje się niską zmiennością. Pozwala to na praktyczne wykorzystanie krypto-waluty, np. płacenie za rzeczy każdego dnia.


Monety takie jak Bitcoin i Ethereum są bardzo zmienne. Każdego dnia spadek lub wzrost może wynosić od 10-do 20%, a nawet więcej. To sprawia, że korzystanie z większości kryptowalut w celu wykonywania codziennych transakcji jest niewygodne. Wyobraźcie sobie, że zapłacicie 50 PLN za abonament na internet dzisiaj i a jutro się dowiecie, że on już kosztuje 40 PLN (ponieważ cena Bitcoina - w którym była podana cena za abonament - spadła). Takie zmiany cen są szokujące dla konsumenta. Przyjęcie stabilnych monet będzie katalizatorem dla zdecentralizowanego internetu, który stanie się głównym nurtem.


Optymalna kryptowaluta powinna mieć cztery następujące cechy: stabilność cen, skalowalność, prywatność i decentralizację. Dodatkowe cechy, które pomogą w rozszerzeniu przyjęcia każdej stabilnej monety, to prostota i elegancja koncepcji, łatwe punkty integracji dla partnerów i możliwość wymiany. Jednak stabilność jest kluczowa. Stabilność krótkoterminowa jest ważna dla transakcji, a długoterminowa stabilność jest ważna dla holdingu.


Tak naprawdę już istnieje kilka projektów pracujących nad tym problemem, a każdy ma swoje zalety i wady. Najbardziej znane stablecoiny to: Tether, MakerDao, Havven, Basecoin.71 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji