Co to jest Zcash?ZCash jest to opracowany przez firmę Zerocoin Electric Coin Company system płatniczy typu peer-to-peer. System posiada otwarty kod źródłowy oraz jednostkę rozliczeniową na bazie protokołów Zerocoin i ZeroCash. Protokoły te zostały opracowane przez kryptografów z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Kryptowaluta Zcash jest zorientowana na zapewnienie anonimowości transakcji za pomocą protokołu zk-SNARK.


Protokół zk-SNARK pozwala użytkownikom sprawdzać prawdziwość tak zwanych "zabezpieczonych" transakcji bez ujawnienia stron i wartości transakcji. Użytkownicy mogą także wykonywać publiczne (jawne) transakcje z otwartych adresów (jeśli chcą zaoszczędzić na opłatach). Jednakże informacja o balansie będzie ukryta jeśli adres otrzymującego płatność będzie typu "chroniony".


Pod koniec października 2018 w sieci ZCash miał miejsce hardfork Sapling, którego celem jest zmniejszenie rozmiaru transakcji a także ich przyśpieszenie. W sieci ZCash jest zastosowany algorytm Proof-of-Work.


Dane rynkowe ZCash (ZEC) na dzień 26 grudnia 2018


Cena ZCash: 60 USD

Kapitalizacja rynkowa: 332 mln USD

Ilość monet w obiegu: 5 535 394

Gdzie można kupić ZEC: Binance, Coinbase, Bitfinex (pełna lista krypto giełd gdzie można kupić Zcash można znaleźć tutaj)

Website: https://z.cash/


Aktualny kurs ZCash (na żywo)Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com