Coinbase eksperymentuje z decentralizowaną tożsamościąJak podaje Coindesk, jeden z największych graczy na rynku kryptowalutowym - Coinbase (portfel kryptowalutowy i giełda w jednym) - planuje przeprowadzić eksperyment ze sposobami dającymi użytkownikom więcej kontroli nad ich danymi osobowymi,


Krypto giełda Coinbase ma 17-osobową drużynę. Obecnie badają rozwiązania związane z zdecentralizowane tożsamością. B Byrne, kierownik ds. Produktu w zespole ds. Tożsamości, powiedział, że chce "pomóc ludziom posiadać więcej informacji na temat tego, kim oni są online".


Podejście Byrne polega na utworzeniu mostów między produktami Coinbase, takimi jak mobilny portfel kryptowalutowy, a wbudowanymi zdecentralizowanymi aplikacjami (dapp). Według Byrne'a najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest identyfikacja niewielkiego segmentu użytkowników Coinbase, którzy będą kontrolować większą ilość swoich danych osobowych, a nie Coinbase, która wielokrotnie zbiera i przechowuje informacje o swoich klientach (KYC).


Co to jest decentralizowana tożsamość (DID)?


Tożsamość jest jednym z długo reklamowanych przypadków użycia technologii blockchain. Jeśli krótko - decentralizowana tożsamość (DID - ang. decentralized indentity) jest to zaszyfrowany, osobisty magazyn danych składający się z prywatnych urządzeń użytkownika i pamięci masowej przechowywanych w chmurze. Nasze życie cyfrowe i fizyczne coraz częściej się przeplata. Wszystko co mówimy i robimy w sieci – kupujemy bilety na wydarzenie, rezerwujemy pokój w hotelu, a nawet jak zamawiamy lunch składa się na naszą cyfrową identyczność. Obecnie udzielamy zgody niezliczonym firmom do gromadzenia, używania i przechowywania prywatnych danych poza naszą kontrolą. Dlatego kradzieżą tożsamości staje się coraz bardziej wyrafinowana i częsta.


Produkty związane z decentralizowaną tożsamością dają użytkownikom możliwość przejąć kontrolę i odpowiedzialności za swoją tożsamość w sieci.


Coinbase nie jest pierwszą firmą która zajęła się kwestią decentralizowanej tożsamości. Parę miesięcy temu Microsoft ogłosił, że pracuje nad podobnym produktem.


Może cię zainteresować:

Ty go nie widzisz a on już jest u twojego boku


45 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji