Czy JPMorgan Coin zagraża Ripple?Niewątpliwie jedną z największych wiadomości zeszłego tygodnia była wiadomość o wypuszczeniu przez JP Morgana własnej kryptowaluty (stablecoina powiązanego do dolara amerykańskiego). Wiadomość ta wzbudziła wiele dyskusji i ożywienia.


Jedną z przyczyn szumu wokół tej wiadomości jest to, że JP Morgan stał się pierwszym bankiem w USA, który utworzył własną kryptowalutę. Biorąc pod uwagę, że JP Morgan jest również największym bankiem w USA - dodaje to rynkowi kryptowalut większej wiarygodności i uznania ze strony przedstawicieli tradycyjnych finansów. Ruch ten jest jednak bardzo ironiczny po tym, jak prezes firmy, Jamie Dimon, nazwał Bitcoin "oszustwem" w 2017 roku.


Po czwarte, wiadomość ta stała swego rodzaju wyzwaniem rzuconym w stronę Ripple. Dlaczego? JPMCoin ma na celu zastąpić tradycyjną technologię, taką jak przelewy bankowe i płatności międzynarodowe oraz zapewnić krótszy czas rozliczeń. Czy właśnie po to nie został stworzony Ripple?


Jednym z argumentów przemawiających za tym, że JPM Coin nie zagraża XRP, jest fakt, że banki raczej nie będą chciały używać JPM Coin. Dlaczego? Stworzenie kryptowaluty staje się co raz prostsze. Obecnie niemal każdy bank może sobie na to pozwolić. A jeśli tak - to bank - zamiast korzystania z kryptowaluty konkurenta - może opracować i wypuścić własną kryptowalutę bądź skorzystać z już istniejącej sieci - na przykład Ripple. Jeśli chodzi natomiast o fanów kryptowalut, to JPM Coin będzie raczej postrzegana jako cyfrową gotówką, a nie kryptowalutą.


Te powody wskazują na to, że jest mało prawdopodobne, aby JPM Coin został przyjęty przez użytkowników spoza grona klientów banku JP Morgan.


Serdecznie zapraszam do: komentowania artykułów,

zapisania się na naszą krypto-listę mailingową oraz

dołączenia do naszych dyskusji na Wykop i Forum.bitcoin.pl

CryptoQueen.pl- blog o bitcoinie i kryptowalutach. Zapraszam codziennie

82 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com