Czy JPMorgan wypromuje Ethereum?

Aktualizacja: mar 25Zgodnie doniesieniami agencji informacyjnej Reuters, oczekuje się, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy JPMorgan Chase, jeden z największych banków w Stanach Zjednoczonych pod względem aktywów, oficjalnie ogłosi połączenie swojej jednostki Quorum (zbudowanego na blockchain) z ConsenSys.


Czym jest Quorum?


System Quorum (zbudowany na blockchainie Ethereum) leży u podstaw sieci Interbank Information Network (IIN) JPMorgan. Uruchomiona w 2017 roku, Interbank Information Network to pierwsza sieć peer-to-peer oparta na technologii blockchain. IIN służy do wymiany informacjami pomiędzy bankami. Sieć IIN, opracowana przez J.P. Morgana, pozwala bankom członkowskim na wymianę informacji w czasie rzeczywistym w celu sprawdzenia, czy płatność została zatwierdzona. Liczba banków używających IIN wynosi obecnie 397 i stale się rośnie. Sieć natomiast ewoluuje w solidny ekosystem. Listę banków które należą do sieci można sprawdzić tutaj. Połączenie z ConsenSys zostało wybrane jako najlepsza droga rozwoju projektu, ponieważ obie organizacje współpracują z Ethereum i były zaangażowane we wspólne inicjatywy w przeszłości.


Czym jest ConsenSys?


ConsenSys, wybitny blockchainowy startup gwałtownie rozwinął się podczas bańki w 2017 roku, został założony przez Joe Lubina, jednego ze współzałożycieli Ethereum. Od momentu powstania startupu stworzone zostały narzędzia programistyczne, które zostały przyjęte w całym ekosystemie Ethereum. Inkubowano startupy Ethereum, które tworzyły produkty z najróżniejszych branż, od finansów przez supply chain po prawo. Wdrożono także rozwiązania które pomagają korporacjom, rządom i organizacjom pozarządowym zabezpieczyć infrastrukturę IT, zoptymalizować pracę i t.d. ConsenSys AG ma siedzibę w Szwajcarii. Firma jest obecna w ponad 30 krajach na całym świecie. ConsenSys oczekuje, że po fuzji z Quorum - startup skorzysta z możliwości współpracy z ogromną instytucją finansową z wieloletnim doświadczeniem.


Wiadomość ta spowodowała, że cena kryptowaluty #ETH znacząco wzrosła przekraczając poziom 260 USD (na dzień 13/02/2020). Wybitny trader i komentator kryptowalutowy, Satoshi Flipper, powiedział:


Dlaczego więc ta wiadomość jest tak korzystna dla ceny #Ethereum? Ponieważ gotówka jest królem, a JPMorgan ma jej dużo. W oczekiwaniu na wydanie 2.0 ( chodzi o Ethereum 2.0) JPMorgan może chcieć zwiększonej obecności na arenie "blockchain dla przedsiębiorstw". A Ethereum to szybki bilet, aby się tam dostać.


230 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji