Decyzja o Bakkt może znów zostać odroczona

Aktualizacja: 25 gru 2018Jak możemy przeczytać na CoinDesk - Intercontinental Exchange (ICE), spółka matka nowojorskiej giełdy NYSE, prawdopodobnie opóźni uruchomienie platformy Bakkt po raz drugi.


Bakkt ustalił datę rozpoczęcia działalności na datę 24 stycznia 2019. Jednak ICE musi jeszcze uzyskać niezbędne zgody amerykańskiego regulatora Commodity Commodity Futures Trading Commission (CFTC), a w tempie, w jakim agencja się porusza, jest mało prawdopodobne, że wszystkie niezbędne dokumenty zostaną załatwione na czas. Nie oznacza to, że CFTC ostatecznie nie zatwierdzi planu. Osoba zaznajomiona z wewnętrznymi procedurami agencji stwierdziła, że 30 stycznia byłoby realną datą, co oznacza, że opóźnienie może być tylko kwestią dni. Personel agencji zakończył przegląd wniosku o rozpoczęcie działalności przez Bakkt i przekazał go komisji. Teraz komisarze muszą głosować nad tym, czy zgłosić propozycję publicznych komentarzy. Po 30-dniowym okresie komentowania komisarze najprawdopodobniej poświęcą co najmniej kilka dni na przeczytanie komentarzy, a następnie zagłosują nad samą propozycją.


Poniedziałek i wtorek (24 i 25 grudnia) są dniami wolnymi dla urzędników. Tak więc, o ile urzędnicy państwowi nie zdecydują się na pracę w dni wolne, najwcześniej komisarze będą głosować nad tym czy zgłosić propozycję publicznych komentarzy w środę (26 grudnia, dzień po Bożym Narodzeniu) i tym samym rozpoczną 30-dniowy okres.


To byłoby drugie odroczenie. ICE początkowo zamierzało uruchomić Bakkt w Grudniu 2018,


Co to jest Bakkt?


Jest to platforma utworzona przez ICE. Bakkt ma na celu umożliwienie konsumentom i instytucjom płynnego kupowania, sprzedawania, przechowywania i wydawania zasobów cyfrowych (Bitcoin, kryptowaluty) w sprawnej globalnej sieci. Platforma Bakkt od początku współpracuje z wielkimi korporacjami jak Microsoft, Starbucks czy Boston Consulting Group.


Kontrakty futures na Bitcoin, które będą oferowane przez Bakkt, będą rozliczane i gwarantowane przez ICE Clearing US, centralny kontrahent dla wszystkich transakcji futures na rynku Forex. Fizyczne rozliczenie kontraktów i krótki horyzont mają różnić futures Bakkt od tych oferowanych obecnjuż na rynku CBOE (Chicago Board Optons Exchange) i CME (Chicago Mercantile Exchange).


Uważa się, że Bakkt będzie miał duży wpływ na rynek kryptowalut. Wprowadzając swoje kontrakty futures na Bitcoina może stać się alternatywą dla wciąż nie zatwierdzonych ETF-ów na Bitcoina.


Może cię również zainteresować:

Według analityków cena BTCUSD dąży do 4400 USD.

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com