Dlaczego Bitcoin-Futuresy Bakkt'a z fizyczną dostawą to wielka sprawa16 sierpnia 2019 Bakkt - długo oczekiwany i wspierany przez Intercontinental Exchange projekt w sferze krypto - ogłosił, że 23 września 2019 roku planuje uruchomić swoją usługę handlu futuresami na Bitcoin wraz z usługą przechowywania tego krypto-aktywa zwaną Bakkt Warehouse. Dlaczego to wydarzenie zasługuje na szczególną uwagę?


Co to jest Bakkt?


W sierpniu 2018 r. spółka matka Bakkt - Intercontinental Exchange wydała oświadczenie, w którym ogłosiła zamiar korzystania z usługi Azure firmy Microsoft w celu "stworzenia otwartego i regulowanego globalnego ekosystemu zasobów cyfrowych".


Bakkt jest platformą utworzona przez ICE (Intercontinental Exchange, spółka matka nowojorskiej giełdy NYSE). Ma on na celu umożliwienie konsumentom i instytucjom płynnego kupowania, sprzedawania, przechowywania i wydawania zasobów cyfrowych (Bitcoin, kryptowaluty) w sprawnej globalnej sieci. Platforma Bakkt od początku współpracuje z wielkimi korporacjami jak Microsoft, Starbucks czy Boston Consulting Group.


Może cię zainteresować:

Platforma Bakkt - długooczekiwana rewolucja czy przejęcie

Bitcoina przez rekiny Wall Street?Co wyróżnia futuresy na Bitcoin oferowane przez Bakkt?


Główną ofertą Bakkt mają być kontrakty futures na Bitcoin jednodniowe, fizycznie dostarczane kontrakty Bitcoinowe połączone z fizycznym przechowywaniem. Inwestorami i potencjalnymi partnerami Bakkt będą znane instytucje finansowe, w tym Alan Howard, Pantera Capital, Fortress Investment Group, Eagle Seven, Galaxy Digital, Protocol Ventures, Susquehanna International Group i Horizons Ventures.


Dostarczane fizycznie futuresy na Bitcoin Bakkt'a są uważane za przełom. W przeciwieństwie do kontraktów futures rozliczanych w gotówce (które już handlują na CME i innych regulowanych giełdach), rozwiązanie oferowane przez Bakkt daje inwestorom instytucjonalnym fizyczny dostęp do Bitcoinów w chwili ich dostawy. W rezultacie będziemy mogli być świadkami większej adopcji Bitcoina przez inwestorów instytucjonalnych, co z kolei może potencjalnie doprowadzić do nowego wzrostu ceny Bitcoina.


Usługa przechowywania oraz zgodność z przepisami prawa.


Bakkt Warehouse, profesjonalna usługa powiernicza również odegra istotną rolę. Umożliwi ona inwestorom instytucjonalnym przechowywanie aktywów cyfrowych za pomocą ICE (Intercontinental Exchange, spółka matka nowojorskiej giełdy NYSE), jednostki prawnej regulowanej przez rząd USA. Obawy więc związane z ryzykiem operacyjnym, które są dosyć wysokie na rynku kryptowalut oraz które przez długi czas tworzyły istotną barierę do wejścia na krypto rynek przez inwestorów instytucjonalnych - mogą zostać zmniejszone.


Co Bakkt może dać krypto rynkom?


Bakkt pomoże pełnić rolę pomostu między starym i nowym rynkiem finansowym, zapewniając w pełni regulowaną ofertę handlu Bitcoinami.


Zgodność z przepisami prawa umożliwia „starym pieniądzom” wygodniejsze wejście w tę nową klasę aktywów cyfrowych i otwiera drzwi dla zarządzających funduszami, którzy mogą inwestować tylko w regulowane produkty finansowe (co ma miejsce w przypadku większości na Wall Street).


Pomimo reputacji Wall Street, zaufanie nadal odgrywa ważną rolę na „starych rynkach”, a Bakkt powinien być w stanie to zapewnić, aby zachęcić nowych inwestorów do wejścia na ścieżkę "moda na Bitcoin".262 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com