Dlaczego cena Bitcoina spada?Jak donosi 8btc - chińscy górnicy są główną przyczyną spadku ceny Bitcoina.


"Jeżeli, mój dochód z kopania Bitcoinów to 30 BTC i zarobię je w przyszłym miesiącu to wolę sprzedać te 30 BTC teraz po cenie 3 000 USD, a dostarczyć je za miesiąc." - powiedział Jin Xin, zwyczajny Chiński górnik.

Obecna sytuacja na rynku Bitcoina jest lustrzanym odbiciem rynku niedźwiedziego w latach 2014-2015. W tamtych jednak czasach główną strategią górników-weteranów wydobywających Bitcoin było "trzymaj". Taka strategia dała im fantastyczne rezultaty w 2017 roku.


"Prawo trzymania" było dla górników "Biblią". Ale - czasy się zmieniły. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej. Górnicy mają do czynienia z bardziej złożonym rynkiem: w porównaniu z rynkiem sprzed czterech lat, na rynku znajduje się 4 miliony więcej Bitcoinów, a także tysiące giełd, które umożliwiają wymianę kryptowalut. Całkowita kapitalizacja aktywów cyfrowych w obiegu również osiągnęła nowy poziom.


Górnicy nowej generacji już nie trzymają swoich monet. Hedging staje się jedną z podstawowych umiejętności pozwalających przetrwać bessę. Muszą z wyprzedzeniem zabezpieczać zyski dzięki różnym narzędziom finansowym oferowanym przez giełdy w celu uniknięcia ryzyka spadku ceny Bitcoina. Model kopania Bitcoina ewoluował z modelu fabrycznego do modelu finansowego.


Jednak częste operacje zabezpieczające przed spadkiem ceny sprawiają, że górnicy przyczyniają się (umyślnie lub nieumyślnie) do jeszcze większego spadku ceny Bitcoina.


"Każdy jest krótkoterminowym sprzedawcą, robimy to dla własnej ochrony, ale to doprowadzi do dalszego spadku ceny kryptowaluty ... Bez krótkiej sprzedaży ostatecznie zostaniemy wyeliminowani, ale jeśli wszyscy to zrobią, w końcu umrzemy razem, co jest dość bohaterskie "- powiedział Jin.


Źródło: 8btc.com

Tłumaczenie: cryptoqueen.pl

288 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com