Drugi co do wielkości bank Japonii inwestuje w należący do Ripple MoneyTapMoneyTap otrzymał kolejną inwestycję, tym razem od drugiego największego banku w Japonii, Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC). MoneyTap jest to przełomowa aplikacja na smartfony - oparta o technologię blockchain Ripple - umożliwia klientom natychmiastowe rozliczanie transakcji, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.


Według dostępnego raportu SMBC inwestuje w MoneyTap za pośrednictwem swojego drugiego partnera, SBI Holding, który jest także kluczowym graczem w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązania finansowego blockchain MoneyTap.


Ponadto Sumitomo zainwestował nieujawnioną kwotę w Cordę R3, gdzie SBI Holdings ma również swoje udziały.

ZOSTAŃ OFICJALNYM PARTNEREM BLOGA!

Skontaktuj się, żeby dowiedzieć się więcej

Sumitomo Mitsui Banking Corporation jest silnym partnerem SBI Holdings i wymieniany jako druga co do wielkości instytucja bankowa w Japonii. Korporacja inwestuje w spółki należące do SBI, aby zwiększyć wdrażanie technologii blockchain w branżach takich jak finansowanie handlu i przekazy pieniężne. W MoneyTap zainwestowały również Fukushima Bank i niektóre inne duże banki .


Sumitomo Mitsui Banking Corporation - częścią SBI Ripple Asia od 2017 roku


Od 2017 r. SMBC dołączył do SBI Ripple Asia - konsorcjum banków pracujących nad przyjęciem rozwiązania do przekazów pieniężnych Ripple i odpowiedzialnym za rozwój MoneyTap.


Konsorcjum banków miało 47 banków kilka miesięcy po uruchomieniu. Obecnie do konsorcjum należą banki posiadające ponad 80 procent japońskich aktywów bankowych.


SBI i Sumishin są właścicielami największego banku internetowego w Japonii


Zarówno SBI Holdings, jak i Sumishin są właścicielami SBI Sumishin Net Bank, banku internetowego nr 1 w całej Japonii. Jak donosi raport, bank internetowy już planuje wejść na giełdę i stać się japońskim bankiem internetowym, który nie ma fizycznych oddziałów.


Bank internetowy założony w 2007 r. Jest obecnie wart 109 mln USD (11,9 mld as), jak opublikowano w marcu 2019 r. Kredyty oferowane użytkownikom banku przekroczyły 50 miliardów USD (¥ 5,5 bilionów) według stanu na listopad 2019 r.

85 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji