Facebook pracuje nad kryptowalutą dla WhatsAppJak donosi Bloomberg Facebook Inc. pracuje nad stworzeniem kryptowaluty, dzięki której użytkownicy będą mogli przesyłać pieniądze za pośrednictwem aplikacji do wysyłania wiadomości - WhatsApp. Na początku usługa ma być dostępna tylko dla rynku indyjskiego. Aplikacja WhatsApp jest bardzo popularna w Indiach. Posiada ponad 200 milionów użytkowników. Kraj ten również jest światowym liderem jeśli chodzi o przekazy pieniężne (według danych z 2017 r.). Według banku światowego - ludzie wysłali do Indii 69 miliardów dolarów.


Kryptowaluta, nad którą pracuje Facebook będzie stablecoinem - rodzaj kryptowaluty, która będzie powiązana z dolarem USA. Celem jest zminimalizować zmienność ceny kryptowaluty.


Od momentu zatrudnienia przez Facebook byłego prezesa PayPal i członka zarządu Coinbase - Davida Marcusa - spodziewało się, że gigant społecznościowy będzie kierował się w stronę rozwoju usług finansowych. W maju 2018 roku Markus stał się szefem departamentu inicjatyw blockchain. Facebook jest na fali zatrudnienia, a obecnie ma około 40 osób w swoim zespole blockchain (zgodnie z tytułami pracowników na LinkedIn).


"Podobnie jak wiele innych firm, Facebook szuka sposobów na wykorzystanie potencjału technologii blockchain" - powiedział rzecznik firmy w oświadczeniu. "Ten nowy mały zespół bada wiele różnych aplikacji. Nie mamy nic więcej do przekazania."

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com