Fidelity chce rozszerzyć ofertę na inne kryptowaluty


Fidelity Investments (jedna z największych amerykańskich firm typu asset management, która w marcu 2018 roku zarządzała aktywami o wartości 2,5 biliona USD) zamierza rozszerzyć swoją ofertę instytucjonalną. Planuje dodać usługi handlu również innymi kryptowalutami (nie tylko Bitcoin i Ethereum).


Zapowiedziane dzisiaj na konferencji Block FS w Nowym Jorku wiadomości pojawiły się w odpowiedzi na pytanie od CoinDeska, postawione Tomowi Jessop'owi, szefowi Fidelity Digital Assets, na temat tego, jakie inne kryptowaluty mogą zostać dodane do platformy, która zostanie uruchomiona w przyszłym roku.


"Myślę, że istnieje popyt na kolejne cztery lub pięć kryptowalut (największe według kapitalizacji rynkowej). Więc będziemy na to patrzeć ", powiedział.

Jessop wyjaśnił, że Fidelity stosuje podejście oparte na kliencie, a jego 13 000 klientów instytucjonalnych jest zainteresowanych Bitcoin'em i Ether'em, ponieważ stanowią one dużą część obecnego pułapu rynkowego.


"Myślę, że jeśli chodzi o tokeny lub tokeny wartościowe, które prawdopodobnie zostaną uznane za papiery wartościowe, czekamy, aż ta przestrzeń się rozwinie," wyjaśnił, mówiąc:

Źródło: coindesk.com

Tłumaczenie: cryptoqueen.pl

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com