Forbes: odejście Dorsey z Twittera może wyjść na korzyść dla Bitcoina

Aktualizacja: mar 25


Źródło obrazka: Forbes. Jack Dorsey, współzałożyciel Twittera.


Współzałożyciel Twittera i dyrektor generalny Jack Dorsey jest jednym z największych Bitcoin entuzjastów. Krypto społeczność martwiła się w zeszłym tygodniu wiadomościami na temat tego, że Elliott Management (potężny inwestor działający na Wall Street, który kupił akcje Twittera o wartości 1 miliarda dolarów) pracuje nad usunięciem Dorsey'go z firmy.


Ale wydaje się, że jeśli Dorsey przestanie przewodzić jednej z największych witryn społecznościowych na świecie - mógłby zrobić dużo dla Bitcoina i świata kryptowalut.


Elliott Management (fundusz hedgingowy z siedzibą w Nowym Jorku), kierowany jest przez miliardera Paula Singera, który kiedyś opisywał Bitcoin i kryptowaluty jako „jeden z najbardziej błyskotliwych oszustw w historii”.


Ale jeśli Singer dostanie się do Twittera, to mało prawdopodobne jest, żeby Bitcoin i krypto świat ucierpiałyby na tym. Elliott Management jest bardziej zaniepokojony wynikami cen akcji Twittera oraz tym, jak radzi sobie z ważnymi wydarzeniami na świecie, takimi jak rozprzestrzenianie się koronawirusa i nadchodzące wybory w USA.


Tymczasem, jeśli Dorsey odejdzie z Twittera, to będzie mógł poświęcić swój czas i środki innej firmie, której przewodzi: gigantowi płatnościowemu Square. Furorę nedawno zrobił nowo utworzony w firmie dział kryptowalut oraz możliwość kupna Bitcoina za gotówkę. Aplikacja Square uzyskała prawie połowę swoich przychodów w ostatnim kwartale 2019 r ze sprzedaży Bitcoina.


Tymczasem Square Crypto, jednostka rozwoju Bitcoina, w tym tygodniu przyznała granty dwóm Bitcoin deweloperom, umożliwiając im pracę w pełnym wymiarze godzin nad projektami open source, które przyniosą korzyści sieci Bitcoin. „Square Crypto koncentruje się na Lightning”, powiedział Dorsey za pośrednictwem Twittera. Rosnące zainteresowanie Dorsey Bitcoinem i kryptowalutami spowodowało jednak pewne problemy. Dorsey spotkał się z krytyką ze strony inwestorów Twittera i Square w zeszłym roku, kiedy obiecał spędzić od trzech do sześciu miesięcy w Afryce, aby zbadać możliwości dla kryptowalut w 2020 roku.


Wsparcie Dorsey dla Bitcoina podczas jego zarządzania Twitterem było dobre dla wizerunku krypto - ale wydaje się, że to Square, a nie Twitter, sprawi, że Bitcoin stanie się głównym nurtem.

Źródło: Forbes

80 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com