Giełda Binance została zaatakowana przez hakerów. Skradziono 7000 BTCJedna z największych i najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych Binance ogłosiła na swojej stronie, że została zaatakowana przez hakerów. Z powodu ataku hakerów utracono 7000 BTC (40,5 mln USD).


Hakerzy byli w stanie uzyskać od klientów giełdy dużą liczbę kluczy API, kodów 2FA i innych informacji. Hakerzy używali różnych technik, w tym phishingu, wirusów. Hakerzy wypłacili około 7000 BTC (detale transakcji tutaj).


Według informacji podanych przez zespół Binance, hakerzy mieli dużo cierpliwości, aby przeprowadzić dobrze zorganizowaną akcję posługując się wieloma pozornie niezależnymi kontami. Wszystkie transakcje przeszły istniejące kontrole bezpieczeństwa. Binance przyznało, że nie byli w stanie zablokować transferu przed jego wykonaniem. Po wykonaniu transakcji włączyły się alarmy bezpieczeństwa w systemie. Natychmiast po tym wstrzymane zostały wszystkie wypłaty.

Binance użyje funduszu SAFU w celu pełnego pokrycia strat związanych z atakiem. Fundusz SAFU (Secure Asset Fund for Users) został stworzony w zeszłym roku. Giełda wpłaca do tego funduszu 10% ogólnego wolumenu pobranych prowizji. Ten incydent nie wpłynie na salda żadnego z zaatakowanych kont.

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com