Gotowy do eksplozji? Liczba długich pozycji na Bitcoin wzrosła o 12% ustanawiając nowy rekord

Aktualizacja: 19 gru 2019


BitFinex (popularna giełda kryptowalutowa) zanotowała wzrost długich pozycji na Bitcoina. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, liczba ta wzrosła do ponad 43 000 BTC, ustanawiając nowy rekord. Ostatnie ATH (all time high) miało miejsce w marcu 2019. Inwestorzy mają nadzieję, że ten ruch położy koniec korekcie trwającej od czerwca 2019, która sprowadziła Bitcoin w okolice 7000 USD.
Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu 2018, kiedy to liczba długich pozycji wzrosła o około 40% w ciągu kilku dni. Jednakże mimo tak znaczącego wzrostu - cena Bitcoina cały czas spadała.


Może cię zainteresować:

Jak prognozować cenę Bitcoina patrząc na raporty Commitments of Traders?

Sytuacja, kiedy liczba długich pozycji rośnie, na pierwszy rzut oka, mogłaby się wydawać korzystna dla ceny Bitcoina. Jednakże po dokładniejszym przyjrzeniu się mechanizmom panującym na rynkach finansowych okazuje się, że nie jest tak różowo. Jeśli cena Bitcoina zalicza coraz niższe dołki, a liczba długich pozycji jednocześnie rośnie może to spowodować efekt domino. Kiedy cena sięgnie poziomu na którym były ustawione stop-lossy, pozycje zamkną się automatycznie - co może popchnąć cenę aktywa jeszcze niżej w dół.


Jeżeli popatrzymy na analizę techniczną Bitcoina, to można zauważyć że przestrzeń pomiędzy wstęgami Bollingera zmniejsza się, co może oznaczać, że wkrótce nastąpi duży ruch. Obecna sytuacja wskazuje na to, że ruch na południe może być dosyć znaczący. Niektórzy analitycy spodziewają się zobaczyć cenę Bitcoina nawet w okolicach 5000 USD.Źródło: cryptopotato.com


Jeśli spodobał ci się ten post możesz wesprzeć rozwój mojego bloga wysyłając drobną kwotę BTC na adres: 35ETPZpitQeVFrsYDpTBGKZ3sSvuHy1Bkt

Z góry bardzo dziękuję!

386 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com