Jak określić najlepszy czas na zakup Bitcoina za pomocą „Wstęgi trudności”?

Aktualizacja: mar 25Jak wiadomo, górnicy są najważniejszymi uczestnikami sieci Bitcoin, opartej na algorytmie Proof-of-Work. Wykonując złożone obliczenia i spalając ogromną ilość energii, potwierdzają transakcje i chronią sieć przed różnego rodzaju atakami.


Nie zapominajmy jednak, że górnicy są również jednymi z największych sprzedawców na rynku, ponieważ wydobywanie kryptowalut jest kosztownym procesem, a monety należy okresowo sprzedawać, aby pokryć koszty.


Hash rate oraz złożoność sieci Bitcoin, które są dość ściśle skorelowane z ceną cyfrowego złota, zależą od liczby górników i wydajności sprzętu. Na tle bessy lub halvingu niektórzy górnicy po prostu muszą zrezygnować z wydobycia, ponieważ zysk ze sprzedanych Bitcoinów nie pokrywa kosztów wydobycia.


Analityk Willy Wu wziął pod uwagę różne zmienne i, obserwując zmiany w trudności wydobycia i cenach, stworzył narzędzie, które wizualizuje okresy najbardziej udanej inwestycji w pierwszą kryptowalutę. Przedstawiam poniżej tłumaczenie artykułu badacza na temat tak zwanej „wstęgi trudności” (ang. Difficulty Ribbon).ZOSTAŃ OFICJALNYM PARTNEREM BLOGA!

Skontaktuj się, żeby dowiedzieć się więcejJak działa „wstęga trudności”?


Ta wizualizacja mówi o wpływie wydobycia na cenę Bitcoin. W miarę wydobywania nowych monet górnicy sprzedają część swoich wydobytych monet, aby pokryć koszty produkcji. Najsłabsi górnicy sprzedają więcej swoich monet. Kiedy tego nie wystarcza - kapitulują. Następuje zmniejszenie się mocy i trudności sieci (kompresja wstęgi), pozostawiając miejsce tylko dla najbardziej wydajnych, którzy sprzedają mniej.


Zazwyczaj dzieje się tak pod koniec rynku niedźwiedziego - po tym, jak górnicy skapitulują. brak presji na sprzedaż górników pozwala na ustabilizowanie się ceny, a następnie wzrost - klasyczne dno akumulacyjne.

Górnicy kapitulują nie tylko podczas niedźwiedziego rynku, ale także podczas wydarzeń polegających na zmniejszaniu nagród blokowych - kiedy nagle wydobywa się tylko połowę monet a ponosi się te same koszty. Możemy łatwo zobaczyć kompresję po każdym zmniejszeniu (oznaczonym jako pionowe linie), gdy górnicy giną.
Na koniec zauważmy, że hossa z 2012 roku ma taką samą strukturę, jak to co się działo w 2019. Widzieliśmy poważną kapitalizację górniczą (tj. opadająca wstęga), a wynikająca z tego próżnia w presji sprzedaży prowadzi do okresu akumulacji. Zatem ta hossa przypomina strukturalnie rok 2012 niż rok 2016.248 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji