Kiedy najlepiej kupować Bitcoina?Kupowanie Bitcoina było kiedyś ogromnym problemem, ale to już przeszłość. Dzięki wprowadzeniu nowych usług mobilnych i internetowych płatności ludzie mogą teraz łatwo kupować kryptowaluty w ciągu kilku minut z niemal dowolnego miejsca na ziemi. Bitcoin znany jest ze swojej dużej zmienności, która bardzo szybko zamieniła niektórych inwestorów w milionerów, a inni zostali bez grosza. Jeśli planujesz wejście do świata kryptowalut, oczywistym pytaniem pozostaje, kiedy jest właściwy moment, aby to zrobić. Jeśli kupiłeś Bitcoin w grudniu 2017 r., Najprawdopodobniej straciłeś swoje środki. Jeśli jednak kupiłeś w styczniu 2019 r. osiągnąłeś znaczny zysk. Więc kiedy najlepiej kupować Bitcoina?


Najlepszy czas na zakup Bitcoina


Spójrzmy prawdzie w oczy. Niewiele osób w branży kryptowalut ma solidną wiedzę finansową. Większość posiadaczy kryptowalut jest samoukiem, podczas gdy inni polegają na wiedzy zapożyczonej z tradycyjnego sektora finansowego. Nie ma w tym nic złego, dopóki to działa.Polecam: Academia Ivan on Tech
Ekonomiści zastanawiali się nad najlepszym czasem na zakup Bitcoina, podając swoje obserwacje na podstawie kilku czynników i analiz. Naukowcy z prestiżowego Uniwersytetu Yale opracowali technikę wcześniejszych działań cenowych, aby przewidzieć cenę Bitcoina. Ekonomiści - Yukun Liu i Aleh Tsyvinski - przeanalizowali cenę Bitcoina w ciągu ostatnich siedmiu lat i opracowali model, który (według nich) przewiduje cenę BTC. Badanie wykazało, że kryptowaluty znacznie różnią się od tradycyjnych aktywów, jeśli chodzi o czynniki determinujące wahania cen.Ekonomiści udowodnili, że Bitcoin, w przeciwieństwie do akcji i towarów, w dużej mierze opiera się na tzw. momentum. Innymi słowy, oznacza to, że jeśli Bitcoin ma dobre wyniki, prawdopodobnie nadal będzie to robić w krótkim okresie. Według tego badania inwestorzy powinni kupić wiodącą cyfrową walutę, jeśli jej wartość wzrośnie o ponad 20 procent w ciągu tygodnia.


Jaki jest najlepszy dzień na zakup Bitcoina?


Tradycyjne rynki akcji działają tylko w określonych godzinach dnia i tygodnia. Ale rynek kryptowalut jest otwarty 24/7. Oznacza to, że możesz kupować, sprzedawać, wymieniać i handlować kryptowalutami w dowolnym momencie, o ile masz połączenie z Internetem. Chociaż nie ma sesji handlowych, które odpowiadają za mniej lub więcej wolumenu, istnieją pewne parametry, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem kryptowaluty. Według wielu analiz średnich dziennych cen Bitcoina, niedziela i poniedziałek to najlepsze dni na zakup BTC.


3 teorie wyznaczające najlepszą porę na zakup Bitcoina


Jak określić idealny moment na zakup kryptowaluty? Istnieją trzy teorie na ten temat.


Teoria 1

Popyt na Bitcoin zmniejsza się w weekendy, co powoduje, że w poniedziałki jego cena jest niższa. Przeciwnie, zakłada się, że cena Bitcoina jest wysoka w piątki i soboty.


Teoria 2

Teoria ta sugeruje, że ludzie decydują się na zakup BTC w weekendy i składają zamówienia, jak tylko tydzień się rozpocznie. W tym scenariuszu wolumeny są wyższe w poniedziałki i oczekuje się bardziej ostrożnego zachowania w miarę upływu tygodnia.


Teoria 3

Doświadczeni handlowcy zazwyczaj unikają kupowania Bitcoina w terminach, w których szeregowi pracownicy dostają wypłaty (zwykle w środku i na końcu miesiąca). Logika jest prosta: gdy ludzie mają pieniądze, mogą kupować krypto, i zwiększać popyt oraz cenę.


Najlepsza pora dnia na zakup BTC


W porządku. Teraz, gdy lepiej rozumiemy, których dni należy unikać przy zakupie Bitcoina i innych kryptowalut, następnym problemem do rozwiązania będzie znalezienie konkretnego przedziału czasowego.


Czy powinieneś kupować Bitcoin rano, po południu czy wieczorem? Jak wcześniej wspomniano, Bitcoin nie jest związany ze sztywnymi harmonogramami, tak jak to jest w przypadku akcji oraz walut fiducjarnych. Zarówno giełda, jak i rynki forex reagują na oczekiwane ogłoszenia o określonych porach dnia. W przypadku kryptowalut wszystko staje się nieco rozmyte, ponieważ nie zachowują się tak samo ani nie reagują na tego samego rodzaju ogłoszenia.


Globalna niestabilność


Geopolityka odgrywa istotną rolę na każdym rynku. Na przykład niepewność Brexitu znacznie osłabiła funta brytyjskiego w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Niestabilność polityczna i chaos mogą szybko podnieść cenę Bitcoina. Wiodący zasób cyfrowy jest uważany za „cyfrowe złoto”, aktywo bezpieczne, które działa podobnie jak metale szlachetne.


Wojna handlowa USA-Chiny jest tego najlepszym przykładem. Rosnące napięcie między tymi super narodami zmusiło Yuan do wycofania się i wzmocniło pozycję Bitcoina.


Kup tanio


Kup tanio, sprzedaj drogo, nie jest nową koncepcją. Jak powiedział kiedyś potentat naftowy Paul Getty: „Kupuj, kiedy wszyscy inni sprzedają, i trzymaj, aż wszyscy inni kupią”. Kiedy cena nurkuje głęboko w dół, uważa się to za najlepszy czas na zakup. Pytanie brzmi: kiedy wiesz, czy cena osiągnęła najniższy poziom? Być może nigdy się nie dowiesz, ale jeśli ciągle spada, najlepiej kupić go częściami. Nazywa się to uśrednianiem w dół. Możesz kupić pewną ilość Bitcoinów w tym tygodniu i zatrzymać część swoich pieniędzy na zakup w następnym tygodniu. Jeśli cena znowu spadnie, skorzystasz, ponieważ średnia cena będzie niższa. Będzie to działać na twoją korzyść, gdy w końcu zdecydujesz się zrealizować zyski.


Podsumowanie


Trudno jest przewidzieć najlepszy czas na zakup Bitcoina. Bitcoin jest eksperymentalny i dlatego oczekuje się, że wysoka zmienność pozostanie jeszcze długo. To samo dotyczy innych kryptowalut.


Nikt nie może ci powiedzieć, co się stanie w następnym tygodniu, miesiącu lub roku. Jednak niektóre ze wskazówek przedstawionych w tym artykule mogą się przydać podczas próby określenia odpowiedniego momentu wejścia na rynek.


Źródło: crypterium.com

149 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com