Krypto jednorożce: 10 najbardziej wartościowych firm blockchainJednorożcami określa się startupy które osiągnęły rynkową wycenę na poziomie przynajmniej miliarda dolarów. Szacuje się, że do tego ekskluzywnego klubu należy nieco mniej niż 500 firm. Firmy - działające w sferze krypto - które przekroczyły wartość 1 miliarda dolarów są rzadkością. Poniżej lista 10 najcenniejszych firm działających w dziedzinie blockchain.


Bitmain - 12 miliardów USD


Bitmain jest zdecydowanie krypto firmą o najwyższej wartości. Firma ta zbudowała swoją wartość, sprzedając sprzęt do wydobywania Bitcoinów. Bitmain ma wycenę około 12 miliardów dolarów. Ta wycena została pierwotnie podana przez chiński serwis informacyjny Caixin w czerwcu 2018 roku.


Coinbase - 8 miliardów USD


Coinbase jest chyba najbardziej znaną platformą jeśli chodzi o kupno/sprzedaż Bitcoina i innych kryptowalut. Jednakże działalność ta nie jest jedynym źródłem przychodów firmy. Firma zapewnia również usługi custody inwestorom instytucjonalnym. W październiku 2018 r Coinbase ogłosił, że przekroczył wycenę w wysokości 8 miliardów dolarów.


Robinhood - 7 miliardów USD


Firma Robinhood rozpocząła swoją działalność jako platforma transakcyjna skupiająca się na handlu bez opłat transakcyjnych i zaczęła dodawać handel kryptowalutami w 2018 roku. Często nazywana „aplikacją handlową dla pokolenia milenialsów”. Wycenę spółki na 7 miliardów dolarów po raz pierwszy podano w maju.


Ripple - 5 miliardów USD


Ripple jest twórcą tokenów XRP - trzecią co do wielkości kryptowaluty na rynku. Ripple oferuje usługi płatnicze i rozliczeniowe (RippleNet). We wrześniu 2018 Forbes podał, że wartość Ripple wyniosła 4,7 mld USD. Warto zaznaczyć, że wycena firmy Ripple nie jest wartością tożsamą z kapitalizacją tokenów XRP.


Kraken - 4 miliardy USD


Kraken to kolejna duża giełda kryptowalutowa. W lutym firma przeszła znaczną ekspansję, ponieważ nabyła platformę do handlu kontraktami futures, przeszła gruntowny rebranding i zatrudniła kilku nowych pracowników. Wycena kryptogiełdy oscyluje w okolicach 4 miliardów dolarów.


Circle - 3 miliardy USD


Circle to wielopłaszczyznowa firma świadcząca usługi w sferze kryptowalut. Chociaż swoją działalność firma zaczęła od usług płatniczych, ostatecznie zaczęła oferować usługi tradingowe i inwestycyjne. Firma ta stworzyła również popularny stablecoin USD coin. W 2018 r Circle osiągnął wycenę w wysokości 3 mld USD.


Block.one - 3 miliardy USD


Block.one to firma stojąca za kryptowalutą EOS - siódmą co do wielkości kryptowalutą i głównym konkurentem Ethereum. W marcu Bloomberg poinformował, że Block.one ma wartość 3 miliardów dolarów. Dodał, że większą część tej wartości stanowią płynne aktywa i obligacje rządowe.


Binance - 2 miliardy USD


Binance jest największą giełdą pod względem wolumenu obrotu, a także zapewnia kilka innych dodatkowych funkcji i usług. Token kryptogiełdy - Binance Coin (BNB) - jest ósmą co do wielkości kryptowalutą i odgrywa istotną rolę w rozliczeniach prowizji traderów. Dyrektor generalny giełdy Changpeng Zhao w wywiadzie dla ForkLog potwierdził, że Binance ma wycenę co najmniej 2 miliardów dolarów.


BitMEX - 3 miliardy USD


BitMEX to giełda kryptowalut, która oferuje przede wszystkim kontrakty futures i kontrakty wieczyste, które pozwalają inwestorom handlować z wykorzystaniem dźwigni. W lipcu 2018 r czasopismo the Times oszacowało, że wycena BitMEX wynosi 3,6 mld USD w oparciu o roczne zyski.


Canaan Creative - 2 miliardy USD


Canaan Creative to druga co do wielkości firma (po Bitmainie) pod względem sprzedaży sprzętu wydobywczego. Jednak zyski firmy wydają się spadać, pomimo wieloletniego sukcesu. Mimo to Canaanowi udało się utrzymać status jednorożca: jego wartość oszacowano na 2–3 mld USD podczas ostatniego debiutu giełdowego.


Niektóre wymienione powyżej firmy jednorożców to tytani branży kryptowalutowej. Istnieje jednak kilka innych jednorożców, które ledwo utrzymują swoją pozycję: Dfinity, Ebang, Bitfury, Liquid, Revolut i Polkadot należą do startupów, które wyceniane są na nieco powyżej 1 miliarda dolarów.


Istnieje również wiele innych silnych firm, które są poniżej poziomu 1 miliarda dolarów, ale fakt, że osiągnęli wycenę w wysokości milionów dolarów, jest niemałym wyczynem. Krypto-jednorożce są prawie tak rzadkie, jak ich mityczny odpowiednik - jednakże istnieje wiele mniejszych firm z branży krypto, które odnoszą równie wielkie sukcesy.


Źródło: cryptobriefing.com

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com