Liczba Bitcoin bankomatów na świecie przekroczyła 7000

Aktualizacja: mar 25

Według danych serwisu coinatmradar.com liczba Bitcoin bankomatów na całym świece przekroczyła 7000 i wyniosła 7041 (na dzień 04 marca 2020).


Bitcoin bankomaty znajdują się w 75 krajach świata, a firm produkujących takie bankomaty jest 42.Z powyższych danych wynika, że największa liczba bankomatów znajduje się w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Jeśli chodzi natomiast o producentów to największym pozostaje Genesis Coin. Jego bankomaty znajdują się w ponad 2300 lokalizacjach na całym świecie. Zaraz za nim znajduje się General Bytes.


Przypomnijmy, w listopadzie ubiegłego roku na świecie było 6000 Bitcoin bankomatów. Tak więc w ciągu prawie sześciu miesięcy wzrost liczby tych urządzeń wyniósł 16%.
Branża Bitcoin bankomatów rozwija się z dużym przyspieszeniem w ciągu ostatnich kilku lat. W 2014 roku serwis coinatmradar.com przeprowadził prognozę liczby instalacji maszyn w ciągu kilku lat. Zakładano, że po 7 latach na całym świecie zainstalowanych będzie 2900 bankomatów. Dzisiaj (około 6 lat po) na świecie jest już zainstalowanych ponad 7000 bankomatów.


Wraz z rosnącą liczbą instalacji rośnie także różnorodność na rynku. Na rynek wchodzą nowi operatorzy. Maszyny są instalowane w krajach, w których wcześniej nie było Bitcoin bankomatów przyczyniając się do upowszechnienia cyfrowego złota.Źródło: https://coinatmradar.com/charts/growth

86 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com