Liczba Bitcoin-wielorybów oraz ich aktywność rośnie w szybkim tempie

Ostatnio można zaobserwować wzmożoną działalność dużych graczy na krypto rynku.


Zgodnie z nową analizą udostępnioną przez firmę Glassnode, liczba Bitcoin-wielorybów (ang. Bitcoin whales - tak nazywane są osobe/instytucje, które posiadają co najmniej 1000 Bitcoinów) osiągnęła 2 letnie maksimum. Sugeruje to, że większe podmioty rynkowe gromadzą BTC, co jest zdecydowanie optymistycznym sygnałem. Ostatni raz obserwowaliśmy taką liczbę wielorybów (i wskaźnik ten był w trendzie wzrostowym) w fazie akumulacji na początku 2016 r. Ten schemat staje się interesujący, gdy porównamy go z ostatnim halivingiem. Można w nim zaobserwować pewne prawidłowości.
Sytuacja ta sugeruje, że pomimo niepewnych warunków rynkowych wieloryby pozostają przekonane, że teraz jest dobry czas na gromadzenie Bitcoinów, co z kolei sugeruje, że wierzą oni, że wzrosty mają jeszcze nastąpić.


Jeśli sytuacja z 2017 roku się powtórzy to wygląda na to, że wskaźnik ten może tez być używany do określenia maksimum hossy na rynku Bitcoina. W czasie poprzedniego krypto boom'u liczba wielorybów w okolicach maksimum ceny BTC zaczęła drastycznie spadać.


Tymczasem analitykom nie umknęło również uwagi, że najwięksi posiadacze BTC byli bardzo aktywni w ciągu ostatnich 24 godzin. Monitor kryptowalut Whale-Alert wykrył 12 transakcji o łącznej wartości 25 684 BTC co daje nam 186 milionów dolarów po obecnym kursie.


3746 BTC o wartości 27,3 mln USD wysłane z Bitmex do nieznanego portfela 3500 BTC o wartości 25,4 mln USD wysłane z OKEx do nieznanego portfela 1500 BTC o wartości 10,8 miliona dolarów wysłane z OKEx do nieznanego portfela 1500 BTC o wartości 10,9 miliona dolarów wysłane z nieznanego portfela do Binance 2000 BTC o wartości 14,5 miliona dolarów wysłane z Bitstamp do nieznanego portfela 5000 BTC o wartości 36,2 mln USD wysłane z nieznanego portfela do OKEx 1000 BTC o wartości 7,2 miliona dolarów wysłane z nieznanego portfela do Binance 2,010 BTC o wartości 14,8 miliona dolarów wysłane z nieznanego portfela do Bitfinex 1363 BTC o wartości 9,8 miliona dolarów wysłane z nieznanego portfela do Bitstamp 1061 BTC o wartości 7,7 miliona dolarów wysłane z nieznanego portfela do Binance 2000 BTC o wartości 14,6 miliona dolarów wysłane z OKEx do nieznanego portfela 1 031 BTC o wartości 7,5 miliona USD wysłane z OKEx do Binance

Tendencja ta sugeruje, że pomimo niepewnego otoczenia rynkowego wieloryby pozostają przekonane, że teraz jest dobry czas na gromadzenie BTC, co sugeruje, że wierzą, że jest jeszcze miejsce na wzrost”.


Źródło: insights.glassnode.com

352 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji