Mieszkańcy Zermatt w Szwajcarii mogą teraz płacić podatki w Bitcoin


Mieszkańcy Zermatt w Szwajcarii mogą teraz płacić podatki w Bitcoin dzięki niedawno ogłoszonej współpracy między lokalnymi władzami a Bitcoin Suisse, regulowanym pośrednikiem finansowym i pionierem usług krypto-finansowych z siedzibą w Zug.


Zgodnie z ogłoszeniem, rozwiązanie POS (point-of-sale) oferowane przez Bitcoin Suisse zostało już zainstalowane w ratuszu Zermatt, dzięki czemu opłaty za usługi oferowane przez władze lokalne można płacić w Bitcoinie. Zermatt stał się drugą gminą - po Zug - która zaakceptowała Bitcoin jako oficjalny środek płatniczy.


Innowacyjny, pionierski duch jest jednym ze znaków rozpoznawczych Zermatt, dlatego chętnie wspieramy mieszkańców w dostarczaniu im potrzebnych rozwiązań ”- powiedział Romy Biner-Hauser, burmistrz Zermatt.


ZOSTAŃ OFICJALNYM PARTNEREM BLOGA!

Skontaktuj się, żeby dowiedzieć się więcej


Po złożeniu wniosku do lokalnego urzędu skarbowego o możliwość dokonania krypto-płatności mieszkańcy Zermatt będą mogli uzyskać dostęp do portalu płatności online i przesyłać Bitcoiny bezpośrednio z własnego krypto-portfela. Z kolei Bitcoin Suisse wymienia Bitcoin na franki szwajcarskie i przekazuje wymaganą kwotę na konto bankowe gminy. Tak więc, podczas gdy szwajcarscy rezydenci płacą w Bitcoinach, rząd otrzymuje podatki we frankach szwajcarskich.


„Akceptując Bitcoin jako środek płatniczy, Zermatt ponownie znajduje się wśród pionierów i wspiera rosnący ekosystem kryptowalut”, dodał Armin Schmid, szef płatności kryptograficznych w Bitcoin Suisse.

Według Bitcoin Suisse ta współpraca to kolejny znak, że kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w życiu codziennym.

80 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji