Najczęściej czytane whitepapers w 2019
Serwis internetowy www.allcryptowhitepapers.com (poważany w krypto branży serwis publikujący whitepapers krypto projektów) opublikował niedawno listę najczęściej czytanych dokumentów whitepapers w 2019 roku na stronie serwisu. Oto ona: Bitcoin Ripple Ethereum classic Chainlink 0x Binance Coin True UDS Libra Facebooka

Wiele z tych projektów istnieją już od dłuższego czasu, ale dobrze jest zobaczyć, że ludzie wciąż badają podstawy wielkich graczy. Poniżej krótko o każdym z projektów.


Bitcoin


Pierwsza powstała na świecie kryptowaluta. Wersja elektronicznej gotówki typu peer-to-peer pozwala na wysyłanie płatności online bezpośrednio od jednej strony do drugiej bez zaangażowania instytucji finansowej instytucję finansową. Sama sieć wymaga minimalnej struktury. Wiadomości są nadawane z najwyższą starannością, a członkowie sieci mogą dowolnie opuszczać i dołączać do sieci. Wydobycie Bitcoina jest jednak bardzo pracochłonne i wymaga dużo mocy obliczeniowych


Ripple

Kryptowaluta Ripple została stworzona w 2012 roku. W szerszym znaczeniu, Ripple to kryptogiełda, system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym (Real-time gross settlement system - RTGS) a także sieć płatnicza bazująca na technologii blockchain, Ripple nie opiera się na energochłonnym i wymagającym dużych mocy obliczeniowych algorytmie "proof-of-work" (jak to ma miejsce w przypadku Bitcoina). Ripple jest oparty o publiczną bazę danych. Od samego początku "targetem" Ripple'a były banki. I wygląda na to, że ta miłość jest odwzajemniona. Co raz więcej instytucji finansowych dołącza do sieci Ripple. Głównym celem platformy Ripple jest umożliwić najszybsze możliwie międzynarodowe przepływy pieniężne.


Całkowita prędkość transferu kryptowaluty XRP to 3,5 sekundy. Kapitalizacja rynkowa to 14 mld USD. Ilość monet w obiegu: 40 794 121 066.


Kryptowaluty już nie są niedostępnym aktywem. Waluty cyfrowe mogą być kupowane za pośrednictwem tysięcy giełd i kantorów. Dziś kryptowaluty stanowią również znaczącą część wielu portfeli inwestycyjnych.


Ethereum classic


Ethereum Classic (ETC) to rozproszona księga rachunkowa i zdecentralizowana platforma obliczeniowa z funkcjami inteligentnych kontraktów, stworzona w 2016 roku. ETC powstał przez hardfork sieci Ethereum. Poprzednio istniała tylko jedna sieć Ethereum. Od tego czasu nieznany haker lub hakerzy ukradli 50 milionów dolarów, co spowodowało powstanie dwóch odrębnych sieci.


Chainlink


ChainLink to platforma, która próbuje wypełnić lukę między inteligentnymi kontraktami opartych o technologię blockchain a aplikacjami, które mamy dziś w świecie rzeczywistym, które istnieją poza łańcuchem bloków. Platforma jest zbudowana na blockchainie Ethereum. Projekt próbuje rozwiązać poważny problem - problem łączności smart-kontraktów z zewnętrznymi źródłami danych.


0x


0x jest otwartym protokołem zaprojektowanym do oferowania zdecentralizowanych giełd w ramach blockchaina Ethereum. Zespół stojący za 0x jest przekonany, że w przyszłości powstaną tysiące tokenów bazujących na Ethereum i że 0x będzie mógł zapewnić skuteczny i godny zaufania sposób ich wymiany.


Binance Coin


Biance jest jedną z największych i najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych na świecie. Binance coin to cyfrowa waluta emitowana przez giełdę kryptowalut. Token BNB wspiera obsługę operacji na Binance.com.

Binance coin służy użytkownikom do uiszczania opłat pobieranych przez giełdę Binance za korzystanie z usług. Ponadto, podobnie jak każda inna kryptowaluta, BNB może być również przedmiotem handlu na krypto giełdach.

True UDS


TrueUSD to stablecoin bazujący na protokole ERC20 i zabezpieczony przez dolary amerykańskie. TrueUSD korzysta z wielu kont depozytowych w celu zmniejszenia ryzyka kontrahenta.


Libra Facebooka


Libra jest projektem Facebooka. Waluta cyfrowa Facebooka - ma na celu stworzyć bardziej zintegrowany system finansowy. Kryptowaluta ma funkcjonować na bazie blockchainu Libra (techniczne dane o Libra Blockchain można znaleźć tu). Kryptowaluta ta jest zabezpieczona koszykiem aktywów i ma być zarządzana niezależnym Stowarzyszeniem Libra, którego zadaniem jest rozwój ekosystemu.


Ostatnio projekt przeszedł znaczące zmiany w związku ze sprzeciwem ze strony władz amerykańskich.150 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com