Najlepsze polskie blogi o kryptowalutach i BitcoinieKryptowaluty uznaje się za wyjątkowo zmienny rynek, zarówno pod względem cenowym, jak i informacji, które docierają do nas różnymi kanałami. Dotyczą one między innymi nowych regulacji prawnych, nowych podmiotów akceptujących płatności kryptowalutami, a nawet osób, wieszczących szybką śmierć Bitcoina. Aby poukładać sobie wiedzę ze świata kryptowalut, warto sięgać do wiarygodnych źródeł, jakimi są najlepsze blogi w Polsce, zajmujące się tą tematyką. Poniżej prezentuję najlepsze polskie blogi o kryptowalutach i bitcoinie


Szczepan Bentyn


Szczepan Bentyn we wrześniu 2006 roku uruchomił kanał na YouTube, w którym wyjaśnia czym jest Bitcoin, na jakiej zasadzie działa oraz jakie płyną z niego korzystać. Ma prawie 14 tys. subskrypcji. Jest też pierwszym crypto-youtuber w Polsce, a także jednym z nielicznych na świecie.


Kryptowalutami zajmuje się od 2003 roku. Jest założycielem, właścicielem i prezesem spółki Pracowania Nowych Technologii, która zajmuje się rozwiązaniami opartymi na blockchain na rynku finansowym i energetycznym.


Wraz z Michałem Grzybkowskim wydał książkę o rynku Kryptowalut. W 2017 roku wydał swój osobisty token [BEN], który (czym chwali się na swojej stronie internetowej) jest sprzedawany na dwóch giełdach, a jego limit rynkowy wynosi około 5,5 mln USD. Jest popularyzatorem idei tokenizacji osobistej na całym świecie.


Szczepan Bentyn jest gwiazdą polskiego internetu i „polskim ewangelistą kryptowalutowym”, który wierzy w milionową przyszłość Bitcoin. Jest też znanym konsultantem i prelegentem na konferencjach dotyczących blockchain.


Szczepan Bentyn otwarcie przyznaje się do tego, że inwestuje w kryptowaluty, głównie Bitcoin, które stanowią większość jego portfela.


Phil Konieczny


Phil Konieczny jest cenionym w branży kryptowalutowej Youtuberem, funkcjonującym od lipca 2017 roku, gdzie chętnie dzieli się opiniami i ciekawostkami z zakresu nowych technologii, wśród których dominują oczywiście kryptowaluty. Ma aż ponad 43 tys. subskrypcji.


Światem technologii blockchain i wirtualnymi tokenami zaczął interesować się przed kilkoma laty, kiedy informacje na ten temat nie były tak dostępne jak dzisiaj.


W serii „… czy warto inwestować?” przedstawia różne kryptowaluty, mówiąc o ich dobrych i złych stronach. W swoich filmikach podkreśla, że jest inwestorem long-term i nie interesują go nawet mocne wahania cen w krótkim okresie czasu. Za swoją receptę na sukces uważa inwestowanie tylko w najlepsze projekty, które przetrwają wiele lat.


Krypto Raport


Kanał ten prowadzą Patryk Kempiński i Rafał Leszek, od czerwca 2017 roku. Mają ponad 16 tys. subskrypcji.


Na kanale znajdują się informacji z całego świata na temat kryptowalut oraz technologii blockchain, a także relacje z wielu konferencji, interesujących spotkań i wydarzeń np. dotyczących posiedzenia w sejmie na temat opodatkowania kryptowalut. Ponadto Krypto Raport przedstawia wiadomości dla poszczególnych kryptowalut, które mogą mieć wpływ na ich cenę.


Blog Prezesa


Blog powstał w kwietniu 2017 roku i ma ponad 20 tys. subskrypcji. Prowadzi go Prezes, który w swoich filmikach skupia się przede wszystkim na analizie technicznej kryptowalut i rynków akcji, surowców, a także forex. Przy analizie wykresów posługuje się wieloma narzędziami.


Prowadzący, jako jeden z nielicznych crypto–youtuberów, jest dość powściągliwy w wygłaszaniu opinii na temat ceny kryptowalut i często studzi zapędy inwestorów.

Crypto Masters


Blog założył już w październiku 2010 roku Maciej Wieczorek. Obecnie kanał ma ponad 20 tys. subskrypcji.


Prowadzący w swoich filmikach skupia się na ciekawych projektach zbudowanych na blockchainie, jak również na psychologii inwestowania. Na kanale znajdziemy więc filmiki opowiadające o emocjach, a także o tym jak wielu inwestujących sobie z nimi nie radzi. Obiektywne spojrzenie na rynek kryptowalut prowadzącego, może bardzo się przydać przy podejmowaniu mądrych decyzji inwestycyjnych.

49 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com