Najważniejsze w HODL jest wiedzieć kiedy SODL


Podobnie jak akcje możesz je sprzedawać (ang. SOLD), kupować, przechowywać (ang. HOLD). Chodzi o kryptowaluty. Kolejną wspólną cechą rynków akcji i kryptowalut jest to, że każdy z nich ma swój własny, unikalny żargon. Jednak w przeciwieństwie do Wall Street, slang społeczności kryptowalutowej pochodzi głównie z memów z mediów społecznościowych i forów internetowych. „HODL” jest jednym z tych wyrażeń.


Po raz pierwszy ten wyraz został wymyślony na forum dyskusyjnym Bitcoin w 2013 roku. Powstał w wyniku błędu w pisowni angielskiego słowa „HOLD”, oznaczającego „trzymać”. Użytkownik o nazwie GameKyuubi opublikował post „I AM HODLING”, (trzymam/przechowuje). W swoim poście twierdził, że najlepszą strategią handlową jest długoterminowe „trzymanie„ kryptowaluty. Użytkownik GameKyuubi Wyznał, że wypił trochę whisky tego wieczoru. W ciągu godziny HODL przeszedł do memów i szybko stał się popularny w mediach społecznościowych. Później stał się znany jako akronim oznaczający „Hold On for Dear Life”.


ZOSTAŃ OFICJALNYM PARTNEREM BLOGA!

Skontaktuj się, żeby dowiedzieć się więcej


Definiowanie HODLera


Każdy inwestor, który kupuje i trzyma kryptowaluty, może nazywać się HODLerem. Są jednak tacy, którzy naprawdę wierzą, że kryptowaluty ostatecznie zastąpią waluty fiducjalne i stworzą globalną podstawę ekonomiczną przyszłości. Ci HODLerzy są lojalni do końca. Nie zwracają uwagi na nagłe zmiany cen, fałszywe wiadomości, sarkastyczne memy ani inne treści wirusowe rozpowszechniane w sieci. HODLerzy trzymają swoje monety, co pomaga im przeciwdziałać dwóm typowym negatywnym wpływom:


FOMO (ang. fear of missing out - strach przed utratą), który popycha traderów, aby kupowali wysoko.

FUD (ang. fear, uncertainty and doubt - strach, niepewność, wątpliwości) co z kolei skłania do sprzedawania wszystkiego po byle cenie.


Ryzyko inwestycyjne


Inwestowanie w Bitcoin i inne altcoiny to szybko rosnący trend. Istnieje jednak wiele rodzajów ryzyka i czynników zewnętrznych, które mogą uczynić kryptowaluty bezwartościowymi. Ich zmienność wynika z niestabilności rynku kryptowalut. Pamiętaj: jeśli kupisz Bitcoin lub inne krypto, możesz stracić wszystko w mgnieniu oka.


Teraz, gdy już wiemy co nieco o ryzyku inwestycyjnym, porozmawiajmy o tym, kiedy HODLer może zacząć myśleć o sprzedawaniu. Skąd HODLerzy powinni wiedzieć, kiedy sprzedać? Do tej pory inwestorzy nie mogli używać tradycyjnych koncepcji finansowych do przewidywania ruchów cen kryptowalut. Wielu próbowało, ale każdą próbę utrudniała niespotykana zmienność rynku. Nawet najdokładniejsze prognozy cen oparte na analizie wykresów wykazały, że żadna z metod nie jest wystarczająco spójna, aby kwalifikować się jako strategia techniczna. Prawdę mówiąc, nigdy nie wiesz, co zrobi rynek. Dlatego tak trudno jest przewidzieć w jakim momencie kupić, sprzedać lub „HODLować” swoją kryptowalutę.


Handel kryptowalutami jest wciąż bardzo nowy dla większości. Do niedawna nie było wiarygodnych danych, na których nowi handlowcy mogliby polegać, mierząc wcześniejsze wyniki. Wielu traderów musiało nauczyć się myślenia „tonąć lub pływać”, zanurzając się w niepewne głębiny handlu kryptowalutami. Nikt nie może z całą pewnością powiedzieć, kiedy trzymać a kiedy sprzedać. Jednak dobrym pomysłem jest uważne słuchanie wszelkich porad i wskazówek udzielanych przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.


Wiele kryptowalut pojawiło się i zniknęło tylko dlatego, że straciło przyczepność. Inni upadli, tylko po to, by skoczyć dwa razy wyżej. Na przykład Bitcoin wzrósł o 52 000 procent w latach 2011–2013, a następnie spadł o ponad 80 procent w następnym roku.

Częstym błędem wśród HODLerów jest brak możliwości wypłaty zysków na szczycie rajdu. Ale najpoważniejszym błędem, jaki możesz popełnić, jest kupowanie wysoko, gdy wszyscy są w euforii, a następnie sprzedać, gdy cena nagle spadła.


Nigdy nie HODLuj wszystkiego.


Częścią nauki jest uświadomienie sobie, że nie zawsze mądrze jest przechowywać wszystkie swoje monety. Zmienność sprawia, że ​​rynek może mieć ekstremalne skoki. Trzymanie części i sprzedaż innej części pozwala zabezpieczyć twoją inwestycję i zmniejsza ryzyko utraty wszystkiego. Jest to część gry. Wielu traderów popełnia błąd jeśli chodzi o HODL: kiedy naprawdę powinni wypłacić swoje zyski i czekać na kolejną inwestycję - tego nie robią. Nigdy jednak nie pozwól, by Twój wybór był wynikiem strachu lub rozpaczy.


Nie bądź chciwy


Możesz stracić wszystkie swoje zyski znacznie szybciej, niż się spodziewałeś. Kryptowaluty działają w trybie hype, a prawda jest taka, że ​​większość monet ma zbyt małą wartość i zbyt wysoką cenę. Przewartościowane monety nie są tymi, w które warto inwestować. Większość kryptowalut nie ma produktu lub firmy, która je obsługuje. Są obsługiwane przez różnych użytkowników i społeczności online. Kryptowaluty potrzebują ludzi, którzy używają ich do przetrwania. Jeśli nikt ich nie używa, nie są wiele warte i mogą zostać po prostu usunięte z kryptogiełd.


Jeśli twoja moneta opuści główną giełdę - sprzedaj ją.


Wiele altcoinów zwiększa swoją wartość, gdy pojawiają się na dużych giełdach, takich jak Coinbase. Kiedy główna kryptogiełda zaprzestanie notowania twojej kryptowaluty, inni często pójdą w jej ślady. W rezultacie otrzymasz martwą kryptowalutę. Jeśli tak się stanie, nie ma gwarancji, że kiedykolwiek sprzedasz swoją monetę. Sprzedaż, gdy jest jeszcze szansa, to dobry sposób na uniknięcie utraty wszystkiego, co masz w swojej walucie.


Jeśli rząd twojego kraju chce ograniczyć kryptowaluty - rozważ sprzedaż


Rządy, które ściśle kontrolują korzystanie z Internetu w swoich krajach, najprawdopodobniej zakażą handlu niektórymi kryptowalutami. Chiny niedawno zasygnalizowały, że mogą położyć kres wydobywaniu kryptowaluty wśród swoich obywateli, co może spowodować poważny krach na rynku. Zdecentralizowany charakter kryptowalut oznacza, że ​​wciąż możesz znaleźć użytkowników na świecie, którzy mogą doprowadzić do odbicia ceny. To jednak nigdy nie jest pewne.

88 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji