Nasdaq wprowadza notowania Bitcoin Futures od przyszłego roku - potwierdzone!Kryptowaluta trafi na tablicę notowań nowojorskiej giełdy Nasdaq w pierwszej połowie przyszłego roku, pod warunkiem zatwierdzenia wniosku przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC).


Krok ten będzie milowym w procesie wprowadzania dziesięcioletniej kryptowaluty na rynki masowe. Joseph Christinat, wiceprezes zespołu medialnego Nasdaq, powiedział:


"Futures Bitcoin będą notowane na giełdzie i powinny wystartować w pierwszej połowie przyszłego roku - czekamy tylko na akceptację CFTC, ale włożono w to wystarczająco dużo pracy. Widzieliśmy wiele spekulacji i plotek na temat tego, co robimy, ale nikt nie pomyślał, aby przyjść do nas i zapytać, czy możemy to potwierdzić, więc, proszę bardzo, robimy to i to się dzieje."

Jak się okazało, Nasdaq, pracował nad wprowadzeniem Bitcoin Futures przez większą część 2018 roku. Christinat podkreśla, że organizacja od lat przyglądała się kryptowalutom. Dodał także, że włożyli w ten projekt mnóstwo pieniędzy i wysiłku.


Analitycy rynku, tacy jak David Cheetham z brytyjskiego domu makleriego XTB, są przekonani, że ruch ten może zmienić sytuację pod względem akceptacji Bitcoina i kryptowalut.


Powiedział: "Wygląda na to, że Nasdaq najwyraźniej pracował nad tym od dłuższego czasu, co oznacza, że nie jest to reakcja odruchowa lub pójście za modą - to poważny plan."

Chris Beauchamp, główny analityk rynku w Grupie IG, uważa, że wprowadzenie Bitcoin Futures przez Nasdaq zapewni większą stabilność na rynku kryptowalut. Powiedział:


"Zapewni to większą transparentność i doda wiarygodności rynkowi, który jeszcze nie jest regulowany."

Źródło: www.express.co.uk

Tłumaczenie: cryptoqueen.pl

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com