Niemiecki bank internetowy oferuje depozyty w BitcoinachNiemiecki bank internetowy Bitwala dodał obsługę depozytów w Bitcoinach o rocznej stopie procentowej do 4,3%.


Nowa funkcja powstała dzięki partnerstwu banku z platformą kryptowalut Celsius Network. W rezultacie firma stała się pierwszym bankiem fiat (bank oferuje również tradycyjne konta bankowe), który zaoferował płatności za przechowywanie BTC.


Jak to działa?


Generowanie dochodu odbywa się automatycznie. Co tydzień są naliczane odsetki w każdy poniedziałek można otrzymywać odsetki od Bitcoin-inwestycji. Nie ma minimalnego okresu inwestycji. Ciekawostką jest, że odsetki są naliczane co miesiąc i nie ma kar za wcześniejsze wycofanie Bitcoin-depozytu. Użytkownicy mogą również w dowolnym momencie zamienić swoje inwestycje na euro.


Bank Bitwala współpracuje z firmą Celsius która oferuje krypto-pożyczki. Firma obecnie zarządzają aktywami o wartości ponad 300 mln USD i ma ponad 40 000 użytkowników. Pożyczki te są finansowane m.in z depozytów klientów banku Bitwala.


Poniższy rysunek przedstawia schemat funkcjonowania procesu:Co ciekawe po prawej stronie schematu można znaleźć informację, że pożyczkobiorcą jest klient instytucjonalny. Według danych podanych ma stronie banku Celsius współpracuje ze 150-cioma klientami instytucjonalnymi. Upraszczając proces współpracy wygląda następująco - klient banku lokuje swoje Bitcoiny po np. 4%, a bank użycza je klientowi instytucjonalnemu (za pośrednictwem firmy Celsius) po 4%+marża.


Stopy procentowe oferowanego depozytu są zmienne i oparte są na popycie rynkowym. Jeśli popyt na pożyczki jest wysoki, Celsius jest w stanie zapłacić wyższą stopę. Jeśli popyt jest niski, płacą niższą stawkę. Celsius dynamicznie zmienia te stawki w zależności od podaży i popytu.


CEO Bitwala, Ben Jones, odniósł się do sytuacji gospodarczej na świecie i stwierdził że ilości pieniędzy nie można zwiększać bez limitu. A halving Bitcoina po raz kolejny przypomniał nam o tym.

Obecnie Bitwala obsługuje 80 000 klientów w 32 krajach europejskich. Firma posiada licencję wiodącego niemieckiego banku Solaris Bank AG. Firma przyznała, że ponieważ liczba niezadowolonych klientów banków tradycyjnych rośnie - wzrost liczby klientów krypto banku Bitwala przerósł oczekiwania założycieli. Oczekuje się, że pod koniec 2020 roku liczba klientów banku osiągnie 100 000. Około połowa obecnej bazy klientów banku mieszka w Niemczech, a tuż za nimi są mieszkańcy Hiszpanii, Austrii, Włoch, Polski i Szwajcarii.


Oczywiście inwestowanie w tego typu projekty zawsze wiąże się z dużym ryzykiem.


Chcesz zostać prawdziwym krypto inwestorem?  

Kup e-book Jak Zostać Krypto Inwestorem. I zrób swój pierwszy krok.

Dostępny w sprzedaży od 1 czerwca 2020!


151 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji