Nowy wskaźnik prognozujący pogodę na rynku BitcoinaAnalityczny startup ByteTree opracował wskaźnik do pomiaru zaufania górników do wzrostów na krypto rynku - Miner's Rolling Inventory (MRI). Obliczenia wskaźnika MRI mierzą zmiany w zapasach górników, wydobywających Bitcoin. Zmiany te z kolei mogą ocenić ogólną kondycję rynku. Jeśli górnicy sprzedają więcej niż wydobywają, wartość MRI (Miner's Rolling Inventory) przekracza 100%. Jeśli na odwrót - to jest niżej tego poziomu. Niektórzy analitycy uważają, że wskaźnik może zwiastować ruch na rynku.ByteTree wyjaśnia, że MRI poniżej 100% wskazuje, że górnicy nie są pewni, czy rynek wytrzyma masową wyprzedaż. Jeśli wskaźnik wynosi powyżej 100%, sugeruje to, że na rynku są pozytywne nastroje - rynek jest wystarczająco silny i absorbuje każdą wielkość sprzedaży. Szef firmy Charlie Morris powiedział, że jest to potwierdzone historycznie.


Dla przykładu, 4 marca Charlie opublikował wiadomość na Twitterze, że górnicy zaczęli ostatnio sprzedawać mniej niż wydobywają. Historycznie było to zbieżne ze spadkami i odzwierciedla słabszą kondycję rynku. Górnicy gromadzą zasoby, ponieważ chcą chronić rynek, który jest zbyt słaby.

W styczniu 2020 MRI wyniósł 79% procent i był to najniższy poziom od dwóch lat. Dla wtajemniczonych był to zdecydowanie sygnał ostrzegawczy. I faktycznie - wzrost ceny Bitcoina do 10 500 USD w połowie lutego było byczą pułapką - ponieważ od tamtego czasu cena spada.


Zgodnie zgodnie z danymi firmy Chainalysis - pod koniec stycznia górnicy wydobyli 53 955 BTC, a tylko 42 451 BTC wysłano na kryptogiełdy.


Źródło: CoinDesk. Bitcoiny "wykopane" przez górników (żółta linia) i wysłane na giełdy (niebieska linia).


Historycznie, zwroty są słabe, gdy górnicy sprzedają mniej niż wydobywają, podczas gdy zwroty były znaczące, gdy górnicy sprzedali więcej niż wydobywali, według Morrisa. Innymi słowy, górnicy zwykle budują zapasy na rynkach niedźwiedzi i wyczerpują zapasy podczas hossy.


Ostatnio powstaje coraz więcej wskaźników prognozujących cenę Bitcoina. Wiele inwestorów używa wskaźnik Mayera. inni z kolei próbują prognozować cenę Bitcoina patrząc na raporty Commitments of Traders. Napewno każdy z tych wskaźników jest warty uwagi, ale warto przypomnieć, że żaden z nich nie da nam 100% informacji i decyzja inwestycyjna jest zawsze obarczona ryzykiem.

162 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com