Odbicie Bitcoina: dno za nami czy skok martwego kota?

Aktualizacja: 19 gru 2018Wczoraj 17 grudnia cena Bitcoina nagle wyrwała się z krótkoterminowego bocznego trendu i wzrosła o około 300 dolarów, co daje 9%-owy wzrost w ciągu paru godzin.

Wykres ceny Bitcoina: BTC/USD, 1H

Źródło: Bitstamp


Na powyższym wykresie można zauważyć, że wzrostowi ceny towarzyszył również wzrost wolumenu handlu. Obecnie (18/12/2018) cena Bitcoina waha się w przedziale 3450 - 3550 USD.


Według analityków CoinDesk, cena Bitcoina skutecznie narysowała dwie formacje wskazujące na nadchodzącą korekcję bądź odwrócenie trendu. Są to "spadający klin" oraz "odwrócone głowa i ramiona".Tego samego zdania jest znany trader Piter Brandt
Jak wiadomo wzrost ceny Bitcoina niesie za sobą również wzrost ceny innych kryptowalut (altcoiny). Dzisiejszy dzień nie był wyjątkiem:


Źródło: coinmarketcap.com


W "zielonej strefie" znajduje się prawie cała setka z CoinMarketCap. Ogólna kapitalizacja rynku wynosi na chwilę obecną 112 mld dolarów. Jeśli chodzi o krótkoterminową prognozę to analitycy CoinDesk są pewni, że już niedługo kapitalizacja rynku wyniesie 131 mld.Może cię również zainteresować:

Kryzys w USA już się zaczął. Co dalej z Bitcoinem?

128 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com