Opinia: Bitcoin osiągnie 250 tys USD do 2020. Kim jest Tim Draper i czy można ufać tej prognozie?


Źródło obrazka: cnbc.com


Zaobserwowano, że za każdym razem kiedy mamy do czynienia z halvingiem Bitcoina - jego cena znacząco wzrasta w przeciągu następnych kilku miesięcy. Ten fakt jest główną podstawą prognozy Tima Drappera (amerykańskiego miliardera i inwestora) dla Bitcoina na 2020 rok.

W zeszłym miesiącu na konferencji na Malcie, poświęconej tematyce sztucznej inteligencji i #blockchain (AI & Blockchain Malta Summit), Tim wyraził opinię że do 2023 roku cena Bitcoina osiągnie 250 000 USD. Jednakże kilka dni temu, w wywiadzie dla telewizji BlockTV, wypowiedział bardziej optymistyczna prognozę. Powiedział, że może to się zdarzyć dużo wcześniej - jakieś 6-12 miesięcy po halvingu. Okres ten przypada na koniec 2020, początek 2021 roku.


Oprócz szerszej adopcji Bitcoina - znaczącym katalizatorem wzrostu Bitcoina, według Tima, będzie odkrycie technologii blockchain i kryptowalut przez kobiety, które wcześniej czy później zaczną zarówno oszczędzać w kryptowalutach jak i posługiwać się nimi w życiu codziennym omijając wysokie opłaty pobierane przez banki za używanie kart kredytowych. Dlaczego tą prognozę warto wziąć pod uwagę?


Może cię zainteresować:

10 przedsiębiorstw planujących wypuścić włase kryptowaluty


Kim jest Tim Drapper?


Timothy Cook Draper (ur. 11 czerwca 1958 r.) Jest amerykańskim inwestorem venture capital i założycielem Draper Fisher Jurvetson (DFJ - fundusz inwestujący w obiecujące startupy (fundusz niedawno zmienił nazwę na Threshold), Draper University, Draper Venture Network, Draper Associates oraz Draper Goren Holm. Do jego najważniejszych inwestycji należą Baidu, Hotmail, Skype, Tesla, SpaceX, AngelList, SolarCity, Ring, Twitter, DocuSign, Coinbase, Robinhood, Ancestry.com, Twitch, Cruise Automation i Focus. W 2014 roku Tim prognozował cenę BTC na 10 tys USD. Było to jeszcze w czasach, kiedy cena pojedynczego #BTC oscylowała w okolicach 400 – 500 dolarów, zaś kurs kryptowaluty leciał w dół, aby kilka miesięcy później odbić się od dna na poziomie około 135 dolarów. Mało kto wtedy mógł przypuszczać ze wizja Drapera jest realistyczna.

Tim jednak nie zawsze był miliarderem. Jak sam opowiada - kiedy miał 8 lat, jego pierwszą pracą było zbieranie jabłek w ogrodzie ojca a potem sprzedawanie ich na ulicy przechodniom za 5 centów (w 1966 roku tyle kosztował znaczek pocztowy w USA). Przedsiębiorczość to drugie imię rodziny Draperów. Dziadek Draper, William Draper Jr., założył pierwszą firmę venture capital w Dolinie Krzemowej w 1959 roku o nazwie Draper, Gaither & Anderson, podczas gdy ojciec Tima - William Draper III - założył Draper & Johnson Investment Company w 1962 roku. Sam Tim Draper założył swój pierwszy fundusz inwestycyjny w 1985 roku.


Osoby pokroju Drapera „swoje fortuny zawdzięczają instynktowi, zdolności oceny, nieszablonowemy myśleniu i patrzeniu w przyszłość.” - możemy przeczytać w popularnym serwisie internetowym poświęconemu tematyce kryptowalut - Bitcoin.pl

Jeśli spodobał ci się ten post możesz wesprzeć rozwój mojego bloga wysyłając drobną kwotę BTC na adres: 35ETPZpitQeVFrsYDpTBGKZ3sSvuHy1Bkt

Z góry bardzo dziękuję!

531 wyświetlenia1 komentarz

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com