Opinia: rynek pcha Bitcoin w stronę 4000 USD
Obniżenie stopy procentowej przez amerykański system rezerwy federalnej po raz drugi w ciągu miesiąca spowodowało, że nerwy inwestorów puściły. Tradycyjne rynki zareagowały gwałtownym spadkiem na decyzję Fed o obniżeniu stóp procentowych - indeksy amerykańskie otworzyły się w poniedziałek poważnym minusem. Indeks DJIA stracił ponad 8%, S&P 500 spadł o 7%. Świat inwestycyjny również wiedział już, że krypto rynek nie wytrzyma napięcia, a inwestorzy zaczęli sprzedawać Bitcoin w taki sam sposób, jak każdy inny aktyw.


W rzeczywistości jest to spore zagrożenie dla przyszłości kryptowalut i samego Bitcoina: wcześniej zakładano, że sektor pieniądza cyfrowego może stać się pewną „bezpieczną przystanią” dla walut fiducjarnych w czasach zawirowań i nierównowagi.


Obraz techniczny pokazuje, że kurs Bitcoina w obecności presji zewnętrznej może łatwo powrócić do marcowego obszaru około 4000 USD. Istnieje szansa, że Bitcoin skonsoliduje się w okolicach 4000 -4200 USD.


Strach ogarnia rynek


Miara strachu na rynku Bitcoina spadła do dziewięciu, sygnalizując „skrajny strach”.Przyspieszająca pandemia koronawirusa nadal wywiera dużą presję na rynki światowe, co może wskazywać, że najgorsze jeszcze przed nami.

113 wyświetlenia

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com