"Pierwszą kryptowalutą, o której pomyślą, będzie Tron."

Aktualizacja: 23 sty 2019


Źródło obrazka: Bloomberg.com


Kryptowaluta o nazwie Tron (#TRX) niemal podwoiła swoją wartość w ciągu ostatniego miesiąca.


Tronix lub TRX, został wprowadzony na rynek w 2017 roku. Jego wartość rynkowa to około 1,6 miliarda dolarów, co czyni go dziewiątą pod względem wielkości wirtualną monetą (według danych CoinMarketcap.com)


Dziś w centrum uwagi jest Justin Sun, 28-latek, który założył Peiwo, popularną aplikację - podobną do Snapchata - posiadającą już miliony użytkowników w Chinach. Następnie założył Tron. Wykorzystał do tego znaczną część kodu Ethereum oraz innych startupów, korzystając z ich whitepaper. Niedawno, Sun kupił popularną aplikację do udostępniania plików BitTorrent za 120 milionów dolarów. Zapotrzebowanie na monetę wzrosło, ponieważ firma ogłosiła plan nowego tokena BTT, który działa w sieciach Tron i BitTorrent.
Obecnie konto Sun'a na Twitterze ma 737 000 obserwatorów, niewiele więcej niż założyciela Ethereum i krypto guru Vitalika Buterina (832 300 obserwujących).


"Chcemy stać się najbardziej znaną marką na świecie", powiedział Sun. "Pierwszą kryptowalutą, o której pomyślą, będzie Tron."

Ciakwostką jest to, że analogicznie do Bitcoina (gdzie najmniejsze jednostki nazywają się satoshi, po jego anonimowym twórcy) najmniejsze jednostki Trona nazywane są "sun" również po jego twórcy. Sun nie ujawnia, jaki procent kryptowaluty Tron posiada.


Jak to się wszystko zaczęło?


Justin Sun posiada licencjat Peking University oraz tytu magistra University of Pennsylvania. Po raz pierwszy o Bitcoinie usłyszał w roku 2012 i poświęcił cały rok studiów żeby studiować o kryptowalutach. Kiedy cena Bitcoina wzleciała, on zainkasował zysk i założył Peiwo. Projekt Tron z kolei zebrał około 70 milionów dolarów podczas ICO. Według Sun'a te pieniądze w większości są jeszcze nietknięte.


Celem Justina jest przekształcić 100 milionów użytkowników BitTorrent (miesięcznie) na użytkowników kryptowaluty. Na początku kryptowaluta BTT będzie używana w celu przyśpieszenia pobierania filmów. Docelowo również do innych czynności, jak na przykład płacenie za przechowywanie danych. BitTorrent jest firmą generującą 25 mln dolarów zysku rocznie.


Teraz, Tron koncentruje swoją działalność na zwiększenie liczby dApp (decentralizowane aplikacje), które są zbudowane i działają na blockchainie Trona. Obecnie, według DappRadar, Tron ma 107 dApp (dla porównania - Ethereum ma 1 347). Spodziewa się jednak, że liczba ta może w przyszłości wzrosnąć. Prognoza ta wiąże się z ostatnią inwestycją Trona w fundusz gier.


"Tron rozszerza się również na obsługę klientów korporacyjnych i zawiera umowy z dostawcami usług takich jak Oracle Corp. i Swisscom, aby ich klienci mogli korzystać z jego sieci" - powiedział Sun.

Tron twierdzi, że ma znacznie szybszy czas realizacji transakcji niż Ethereum, ponieważ używa innego mechanizmu do sprawdzania transakcji. "Przejście na Proof of Stake to ogromny wysiłek" - powiedział Sun. "To trochę jak przesuwanie budynku o jedną przecznicę, łatwiej jest zburzyć budynek i odbudować go... Ethereum migracja może zając rok lub dwa."


Ciekawego porównanie użył Lex Sokolin - dyrektora strategii fintech w Autonomous Research LLP - mówiąc o Justinie. Według niego przykładem działania, autorytetem dla Justina Suna jest raczej ktoś taki jak Jack Ma (szef Alibaba Group Holding Ltd) niż ktoś typu Steve Jobs czy Elon Musk. Ostatni - są typem Prometejskiego geniuszu, którzy promują produkt technologiczny. Justin z kolei (podobnie do Jacka) - jest pokornym, wytrwałym bohaterem akcji - który jest nie do powstrzymania. Wykonuje wszystko szybciej i lepiej niż wszyscy inni.


Źródło: Bloomberg


Serdecznie zapraszam do: komentowania artykułów,

zapisania się na naszą krypto-listę mailingową oraz

dołączenia do naszych dyskusji na Wykop i Forum.bitcoin.pl

Czytaj codziennie artykuły i wiadomości ze świata Bitcoin i kryptowalut z cryptoqueen.pl

Dołącz do naszych dyskusji na Wykop oraz Forum.bitcoin.pl

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com