Po co nam ropa, srebro, złoto - przecież mamy dolara!Pandemia koronawirusa pozostawiła nadmiar ropy naftowej na świecie. Niespotykany spadek popytu spowodował, że ceny amerykańskich kontraktów terminowych (a dokładniej kontrakty WTI - West Texas Intermediate) na ropę naftową w USA osiągnęły historyczne minimum, spadając poniżej zera.


Max Keiser, autor programu finansowego Keiser Report, zwolennik Bitcoina powiedział, że


“świat przeżywa przesunięcie paradygmatu ropy naftowej, więc historyczne szczyty cenowe, które widzieliśmy mogą się już nigdy nie powtórzyć.”

Tyler Winklevoss - krypto miliarder i założyciel krypto-giełdy Gemini - stwierdził, że “po dzisiejszym dniu ropy już nie można uznać za niezawodny środek przechowywania wartości. Kolejne najlepsze opcje to dolar amerykański, złoto, Bitcoin”.


Krypto analityk Peter Brandt, obserwując spadki na rynku ropy pyta:


“Ile krwi będzie na ulicach przez spadki na rynku ropy? To będzie straszne. Książki zostaną napisane o dzisiejszym dniu.”

Wielu analityków twierdzi, że jest to sytuacja przejściowa i ropa zaraz powróci do swoich dawnych poziomów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że rządy nie są w stanie “dodrukować” miejsca do przechowywania ropy, ani nakłonić kupujących, którzy nie prowadzą działalności do jej kupna. Ograniczenia te będą dyktować nową cenę ropy.


Istnieje teoria, że złoto, srebro i inne surowce w długiej perspektywie pójdą w ślady ropy. Ma to sens. Dlaczego? Ponieważ czasami można odnieść wrażenie, że pewna "niewidzialna ręka" próbuje za wszelką cenę ustanowić dolar amerykański jako jedyny godny zaufania, stabilny środek przechowywania wartości dla całego świata. Gdzieś muszą się przecież podziać wydrukowane miliardy, biliony.


Gospodarki wielu krajów opiera się na produkcji ropy i na biznesie, który jest wokół ropy zbudowany. Te przedsiębiorstwa zaczną niedługo prawdopodobnie upadać. Oto lista krajów gdzie produkuje się najwięcej ropy.

Źródło: inzynieria.com


Co czeka waluty tych państw i gdzie popłynie pieniądz?


Jak na tą całą sytuację zareaguje Bitcoin? Nie mam pojęcia. Wydaje się, że “za kulisami” dzieją się rzeczy, które mogą nas wszystkich przerosnąć.ZOSTAŃ PARTNEREM/SPONSOREM BLOGA

Become our partner/sponsor

106 wyświetlenia
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© 2018 - CryptoQueen.pl. All rights reserved.

Kontakt:  cryptoqueenpl@gmail.com

Warszawa, Polska

Blog o Bitcoinie, biznesie i motywacji